Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci poskytli pomoc muži zraněnému po pádu

  • Karviná,

Karvinští strážníci bývají zpravidla první na místě nejrůznějších událostí. Jejich pohotovost je přínosná hlavně v případě záchraně lidského života nebo rychlého poskytnutí první pomoci, jako v případě nedávné události.

Náhlé srdeční příhody, nevolnost a nejrůznější zranění v důsledku pádů způsobenými třeba zdravotními komplikacemi. I s takovými případy se karvinští strážníci setkávají během výkonu své služby.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Strážníci jsou zkušení v poskytování první pomoci v terénu, jsou proškoleni a tyto své kompetence využívají velmi často. Jen za letošní rok jsme poskytli pomoc 30x. V loňském roce to bylo 24x, takže tady je vzestupná tendence. V posledním případě poskytovali strážníci první pomoc staršímu muži, který upadl, měl tam krvácivé zranění. Na místě se už nacházeli občané, strážníci poskytli muži první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu."

K výbavě strážníků patří od roku 2015 i defibrilátory, i díky nim už mnohokrát pomohli zachránit lidský život. Jejich pořízení financovalo také město Karviná.

Jan Wolf, primátor Karviné: "MP je prioritně od toho, aby zabezpečovala bezpečnost a potírala trestnou činnost, ale jsou i případy, kdy zachraňuje lidský život a já bych chtěl všem členům MP poděkovat, že i tyto věci zvládají a dokáží si i v takové náročné situaci poradit."
Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail