Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci Karvinského kulturního léta zahrála na náměstí kapela O.S.G.

  • Karviná,

V rámci Karvinského kulturního léta se na náměstí během léta střídají na pódiu kapely různých žánrů a zpříjemňují lidem čas trávený v centru města. My vám teď představíme jednu z vystupujících kapel, kapelu O.S.G.

Koncert kapely O.S.G., která vystoupila na náměstí v Karviné v rámci Karvinského kulturního léta doprovázel vydatný déšť a ten se také podepsal na počtu přítomných posluchačů. I tak nabídla kapela k poslechu kvalitní rockovou hudbu vesměs vlastní tvorby.

Mirek Mohel, zpěvák, frontman kapely: "Říkejme tomu big beat, rock, jsou to spíše se snažíme o tvrdší věci než o něco měkčího."

Kapela O.S.G. nebo-li Orchestr Starých Gurmánů, vznikla před pěti lety. Všichni tehdy hráli v jiné kapely, chyběla jim ale seberealizace.

Mirek Mohel, zpěvák, frontman kapely: "Si děláme vlastní písničky, vlastní texty, vlastní muziku, ale děláme i převzaté věci. My to máme podělené, že Láďa, náš basák, ten dělá spíše romantické texty, Marek dělá depresivní texty a já dělám ty ostatní ptákoviny."

Jejich texty jsou hlavně o životě. Poslední videoklip vyšel nedávno ke skladbě Virtuální svět. Text k této písni složil kytarista Marek Džupin.

Marek Džupin, kytarista, autor textu: "On tam byl spíše první hudební nápad, pak jsem do toho hledal téma, které by se hodilo a Virtuální svět mi přišel vhodný, jsem rád, že se to povedlo a že kluci si vybrali tuto píseň na videoklip."
Mirek Mohel, zpěvák, frontman kapely: "Je to o tom, jak se lidi odcizují sami sobě a spíš se baví tou technikou a vytrácí se ten osobní kontakt."

Kapela O.S.G. koncertuje v rámci různých festivalů po celém MSK. Svou tvorbu propaguje především na internetu.

Mirek Mohel, zpěvák, frontman kapely: "Vydali jsme CD, rok tomu, teď připravujeme další CD, ale to je taky závislé na tom, kolik peněz vyděláme na těch koncertech, abychom mohli to druhé CD vydat."

A co kapela O.S.G pro její členy znamená?

Jarda Piskoř, bicí: "Pro mě O.S.G. je splněný sen. Já jsem kdysi chtěl hrát na bicí a tady jsem si to splnil, je to takové zaměstnání vedlejší, zpříjemnění volného času a naplnění snu z mé strany."
Láďa Kunz, baskytarista: "Baví nás to, jednou týdně nás manželky pustí z domu, v pondělí, tak to je hodně důležité. baví nás to a myslíme si, že sem tam to baví i lidi kolem nás, kteří to poslouchají, máme takové ohlasy, takže asi to neděláme zbytečně."
Mirek Mohel, zpěvák, frontman kapely: "Je to naše radost, protože my už jsme chlapi kolem padesátky, děti nám vyletěly z domovů, manželky nás pořád baví jo, ale chceme si odfrknout od normální práce a udělat si radost."
Marek Džupin, kytarista: "Hudba, ta byla odmala, ale hraní pro čtyři prázdné zdi, to není ono, takže jsem rád, že jsme se s klukama dali dohromady a můžeme trochu koncertovat, vystupovat a dostat se mezi lidi."
Jarda Piskoř, bicí: "Popřál bych kapele, abychom hráli co nejdéle, aby se to líbilo lidem a abychom měli invenci, tvořili další skladby, které budou melodické, zvučné a budou se líbit.” 

V září vystoupí kapela O.S.G. například v Gutech na Dogmaratonu nebo na rockovém festivalu v Českém Těšíně.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail