Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začal nový školní rok, v Karviné usedne poprvé do lavic přes 400 dětí

  • Karviná,

Do školních lavic poprvé usedlo v Karviné 411 prvňáčků. Společně se svými spolužáky a s předškoláky se mohou těšit například na nové třídy, učebny a další zmodernizované zázemí. Město do oprav školských zařízení investovalo letos 20 milionů korun.

Zástupci vedení radnice přivítali prvňáčky hned ve třech základních školách, Na náměstí pozdravil a popřál úspěšný rok dětem ze školy s polským vyučovacím jazykem náměstek primátora Andrzej Bizoń, na ZŠ U Lesa zahájil nový školní rok náměstek primátora Miroslav Hajdušík a na Základní škole Borovského, která letos otevřela tři první třídy, pozdravil děti primátor města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Chtěl bych jim popřát, aby se jim v té nové etapě života líbilo, ať se něco naučí, ať najdou spoustu nových kamarádů, vazeb a ať si tu základní školu užijí."

Prvňáčci byli plní očekávání a do školy se všichni už dlouho dopředu těšili.

anketa: prvňáci ZŠ Borovského: "Já se těším na sporty a na tělocvik." "Já se těším na výtvarku, a že budeme vytvářet nějaké pejsky z papíru, ptáčky."

Do školy a hlavně na kamarády se těšila i většina jejich starších spolužáků, i když někteří by si nejraději prázdniny prodloužili.

anketa: žáci ZŠ Borovského: "Jdu do čtvrté třídy a moc se netěším." "Já jdu do druhé třídy a do školy se netěším, protože chci mít prázdniny." " Já jdu do druhé třídy a těším se." "Trochu jsem se těšila." "Já se hodně těším do školy." " Já jsem se moc netěšila, ale těšila jsem se na kamarády a na výtvarku." 

V této škole usedlo do školních lavic prvních tříd celkem 50 dětí.

Libor Stáńa, ředitel ZŠ Borovského: "Rozdělili jsme je do tří tříd, jsou poměrně malé, ale snad to bude mít smysl a účel. A co jim popřát? Číst a psát se naučíme všichni, ale ať jsou tady v pohodě, bez stresu a ať se jim ve škole líbí. "
Renáta Thótová, třídní učitelka: "Těším se moc, je to ta nejkrásnější práce, si myslím a vypadá to, že jsou to šikovné, skvělé děti, takže práce bude určitě krásná."

Celkem nastoupilo do prvních tříd karvinských základních škol 411 dětí. I letos investovalo město miliony korun do jejich modernizací.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Vždy v rámci prázdnin ve školách, vylepšování, modernizace učeben, různé opravy, I letos ty částky byly v desítkách milionů korun, které jsme investovali."

I v tomto školním roce, stejně jako v předchozích letech počítá město i s dalšími investicemi do vzdělávání dětí a počítat mohou rodiče i s oblíbenými lyžařskými kurzy Karviná lyžuje, na které město přispívá výraznou částkou z pokladny města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy