Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné otevřeli školu skateboardingu, zájem je velký

  • Karviná,

Členové nedávno založeného spolku Skejtuj denně otevřeli v Karviné novou školu skateboardingu. Podmínky k tomu mají více než ideální, moderní skatepark je totiž součástí nového multifunkčního sportoviště u Obchodní akademie.

Skateboarding patří mezi oblíbené sportovní aktivity dětí a mládeže a i v Karviné má své místo. Před pár lety se mladí lidé scházeli, trénovali a závodili ve skateparku za krytým bazénem, ten byl ale zrušen a postaven v rámci nového Sportoviště Karviná u Obchodní akademie. Od jeho otevření je hojně navštěvovaný. Členové Spolku Skejtuj denně proto pro nové zájemce v září otevřeli školu skateboardingu.

Petr Zorichta, předseda spolku Skejtuj denně: "Je to škola skateboardingu, škola v uvozovkách, protože si myslím, že tady budou děti chodit raději než do normální školy a dnes tady máme první uvítací lekci, aby rodiče a děti věděli, jak to bude probíhat.”

Zkušení trenéři se budou dětem věnovat a radit jim v technice různých triků a manévrů.

Petr Zorichta, předseda spolku Skejtuj denně: "My jim to budeme ukazovat, ale většinou se ty děti to učí samy. My jim ukážeme cestu a postupnými krůčky se mohou vypracovat samy, ale mají tu možnost mít akreditované trenéry."

Škola skejtování je vhodná pro děti od pěti let do 14 let, které se pak účastní í závodů, jak ale vidíte, ani mladší děti nejsou na skejtu žádnou výjimkou.

Petr Zorichta, předseda spolku Skejtuj denně: "Pokud by rodiče nechtěli hned investovat, protože ten skejtový komplet stojí nějaké peníze, mají k dispozici si u nás půjčit skateboardy a na prvních pár lekcí si to vyzjkoušet jestli je to chytne nebo ne."
anketa: skateboardisté: "Přišel jsem, protože mě to baví víc než koloběžce, na skateboardu máte větší adrenalin. Škola mě baví, chci se naučit kickflip a hilfcklip dozadu." "To je i těžké něco udělat a zároveň i lehké a je to lepší než jezdit na koloběžce." "Chtěla bych se naučit kickflip."

Škola skateboardingu bude probíhat každé úterý a čtvrtek od 16 do 17,30. Registrovat se zájemci mohou přes formulář na webových stránkách sdkarvina.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy