Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Denní stacionář Galaxie centrum pomoci uspořádal zahradní slavnost Galaxie v pohybu

  • Karviná,

Na zahradě denního stacionáře Galaxie centrum pomoci se opět po roce konala velká slavnost na podporu zdravotně znevýhodněných osob. Letos s podtitulem Galaxie v pohybu.

Zahradní slavnost denního stacionáře Galaxie centrum pomoci patří mezi oblíbené a hojně navštěvované akce veřejnosti v Karviné-Hranicích.

Marcel Dvořák, ředitel stacionáře: "Zahradní slavnost děláme na podporu zdravotně postižených občanů, aby se mohli integrovat do veřejného života a žili jako obyčejní lidé.”

Slavnost tak opět propojila svět handicapovaných klientů stacionáře s lidmi žijícími v okolí prostřednictvím nejrůznějších aktivit, zábavy, dobrého jídla a pití. Letos se zahradní slavnost konala pod názvem Galaxie v pohybu.

Marcel Dvořák, ředitel stacionáře: "Najdeme tady různé sportovní aktivity, máme tady combi arénu, kde se děti mohou vyřádit v různých disciplínách, pak tady máme nový fenomén, jemnuje se My hobby horse, pak tu máme prakiádu.”

Děti potěšili poníci, aktivity připravily pro děti různé organizace, nechyběli hasiči, civilní ochrana, skauti nebo také workshopy, kde si děti mohly zkusit samy tvořit.

Zdeňka Jandová, lektorka workshopu: "Děti si mohou udělat takového ptáčka, tady si vyberou z krabice peříčko a udělají si křidélka a dají si tady mašličku. Máme polotovary, aby ty děti se mohly vystřídat a mohlo jich tu být nejvíc, aby nečekal než si udělá takového ptáka."

Připraven i hudební program, ve kterém vystoupili i sami klienti stacionáře ve skupině Galaxie Granda banda. Pro návštěvníky si připravili několik společných písní a také potřebné kulisy.

anketa, návštěvníci slavnosti: "Líbilo se mi jejich představení, jde vidět, že se o ně služba stará." "Nádherné, musí to být, počasí vyšlo, nálada dobrá."

Na zahradní slavnost se Galaxie připravovala celé léto za podpory města Karviné a Nadace OKD. Galaxii už také brzy čeká velká změna.

Marcel Dvořák, ředitel stacionáře: "Konečně jsme získali dotaci na Chránění bydlení, naše bývalá kuchyně by se měla změnit na čtyři byty pro naše klienty.”

zahradní slavnost byla také o odměnách, děti za splněné aktivity dostaly například látkové hračky, které vyráběli odsouzení z karvinské věznice v rámci speciálně výchovné aktivity ergoterapie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy