Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na prostranství u obchodního domu v Karviné finišují. Už teď výrazně prokouklo

  • Karviná,

Prostranství poblíž okolí obchodního domu v centru Karviné prošlo výraznou změnou. Celý prostor dostal novou image, od zeleně přes mobiliář a nové chodníky. Práce finišují, dodělávají se poslední úpravy.

Veřejného prostranství podél ulice 17. listopadu a uličky vedoucí od obchodního domu na náměstí zkrásnělo. Tato část v centru města už změnu potřebovala.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Bylo zde vysázeno celkem 57 stromů, z toho 28 sakur, 27 habrů a 2 platany. Z mobiliáře tady máme celkem 23 laviček, je tady 24 světelných bodů, jsou to LED svítidla."

Nechybí ani další mobiliář, jako jsou odpadkové koše a stojany na kola.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "V závěru této akce jsou tady zakládány tři trvalkové záhony, na jaře mohou občané očekávat jejich kvetení."
anketa: kolemjdoucí: "Je to tu celkem hezké, oproti tomu co tu bylo předtím." "Pěkné, pravdu pěkné, jsme tady od Hukvald. My jsme tu na zájezdě, opravdu, to jsme ještě neviděla, jak to je krásné. Náměstí, restaurace, čisté, krásné."

Ještě přibudou digitální informační tabule, ty budou nainstalovány během října.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme někdy před dvěma lety ten projekt rozjeli s tím, že to je vjezd do Karviné, to místo bylo hodně špatné. Nechali jsme projektanty pracovat, aby tady navrhli po té odborné stránce co by tady mělo být, jak by to mělo být a dnes máme výsledek. Já jsem rád, myslím, že to je krásné prostranství, zaroste to trávou, bude tady krásná sakurová alej, máme tady trvalky, odpočinkovou zónu, je tady nové veřejné osvětlení, informační tabule pro naše občany, takže spokojenost."

Není to jediné prostranství, které potřebovalo pozornost. V nedávné minulosti se proměnilo náměstí Permon a další lokality jsou postupně v plánu.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My v současné době kreslíme další dvě malá náměstíčka, je to prostranství u Skleníku a před Brnem, víme, že ta prostranství tam nevypadají moc dobře. Prostranství u Brna bude trochu složitější majetkově, protože ne vše jsou majetky města, takže tam budeme muset jednat s vlastníky. Věřím tomu, že se to v budoucnu úřadu podaří, aby i tam to zkrášlili. Máme připravenou dotaci na rájeckou remízu, takže zase zeleň, veřejné prostranství, myslím, že pořád se něco děje.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy