Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konaly Hornické slavnosti. Nechyběl pietní akt, Nadační městečko i hudební program

  • Karviná,

Společnost OKD zorganizovala v Karviné opět po roce Hornické slavnosti jako poděkování všem svým zaměstnancům a obcím, ve kterých působí. Návštěvníci se dočkali vystoupení několika zpěváků a kapel a připraveno bylo i Nadační městečko OKD.

Tradiční hornické slavnosti začaly v Karviné před Slezskou univerzitou. Právě tady, u sochy horníka si představitelé OKD, vedení města, krojovaní horníci a veřejnost vzpomněli na ty, kteří v podzemí při výkonu povolání zahynuli.

Roman Sikora, předseda představenstva OKD : “Úcta, pokora, síla, ale i strach, obava a hlavně naděje. Myslím si, že to jsou ta slova, která vystihují pocity každého, kdo někdy pracoval pod zemí, ale jsou to pocity, které zcela jistě zažívají i rodinní příslušníci a blízcí těch, kteří spojili život s hornickým povoláním. Dnes jsme se sešli, abychom vyjádřili úctu a pokoru těm, kteří položili oběť nejvyšší, svůj vlastní život. Chtěl bych, abychom nezapomněli, protože oni žijí v srdcích svých rodinných příslušníků a měli bychom vzpomínat společně s nimi.”

Slavnosti začaly v parku úderem druhé hodiny odpoledne. Program otevřela známá slovenská zpěvačka Jana Kirscher, písněmi potěšila přítomné Barbora Poláková, kapela Doga a večer i Ewa Farna.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “My jsme rádi, že jsme se po roce mohli sejít v parku Boženy Němcové tradičně v září ke Dni horníků. Patří k tomu pietní akt i bohoslužba za oběti hornického povolání, ale odpoledne je to čistě zábavný program nejen pro hornické rodiny, ale i pro širokou veřejnost. Nechybí Nadační městečko, které má bohatý program."
Silvie Balčíková, projektová manažerka: “V letošním roce jsme trochu změnili koncept. Děti nemají soutěžní stezku, ale městečko je rozděleno na tři zóny, na kreativní, kde si děti mohou vyrobit produkt, třeba přívěsky na klíče, potom tu máme sportovní zónu, vyzkouší si horolezeckou stěnu, zakopou si s míčem, zahází si na branku a máme i cirkusové šapitó, kde jsou workshopy."

O cirkusové workshopy byl velký zájem, děti se rády naučily něco nového.

Markéta Žeberová, animátorka z Cirkusu trochu jinak: “Máme tady například házení kruhů na dřevěné pastelky, máme točení talíře na tyčce, což není jednoduché a chce to nějaký cvik, chození po kladině a tak.”

Na hornických slavnostech nechybělo ani dobré jídlo a pití, lidé se bavili až do pozdních večerních hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy