Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký sportovní den na Lodičkách. Prezentovaly se kluby, oddíly i jednotliví sportovci

  • Karviná,

Už podruhé patřil areál Loděnice všem sportovcům, tanečním oddílům a klubům, které v Karviné působí více než sto let. Zástupci jednotlivých sportů se na Lodičkách prezentovali a lákali do svých řad nové zájemce.

Uplynulou neděli se kromě Revírní pohodové padesátky konal i velký Sportovní den na Lodičkách. Patřil všem oddílům a klubům, jejich členům a trenérům, kteří se věnovali návštěvníkům a novým zájemcům, kteří si vybírali pro sebe ten správný sportovní kroužek.

Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: “Sportovní den pořádáme podruhé. Ta tradice se založila těsně před covidem, bohužel pak nám to covid nedovolil, abychom pokračovali, teď se nám to podařilo, bohužel počasí nám moc nepřeje. Ukazují se tady sportovní oddíly, různé kluby, taneční oddíly, kroužky, SVČ Juventus, prezentují to, co nabízejí dětem v Karviné, jaké mohou vyzkoušet sportovní aktivity i tady na místě, probíhá i ukázka těch jednotlivých sportů.”

Některých zástupců oddílů jsme se zeptali, proč by si děti a mladí lidé měli vybrat právě sport, který prezentují.

David Coufal, workoutista: "Tento sport nás spojuje, najdou si tady přátelské vztahy a nejlepší na tom sportu je, že to mohou dělat třeba před barákem, na klepači nebo hrazdě, dá se to dělat všude, stačí k tomu zem. Ten sport nás baví prostě, je to super."

Přidat se k workoutistům může každý, nezáleží na věku.

David Coufal, workoutista: "U nás to funguje tak, že první týden je zkušební, vyzkouší si to a když se mu to bude líbit, tak se k nám přidá a bude k nám chodit cvičit."

Tréninky probíhají v tělocvičně Střední školy techniky a služeb každý den od 15 do 19 hodin. Nabídnout dětem volejbalový sport přišli i zástupci tohoto oddílu.

Bedřich Koupil , předseda Volejbalového klubu Karviná: "Určitě by si měli vybrat volejbal, protože je to komplexní sport, není to sport, který se dá jednoduše naučit, přináší to zároveň hru v kolektivu, děvčata poznají kamarádky, je to pak přátelství na celý život."

Tréninky probíhají na dvou tělocvičných, na Základní škole Mendelova trénují mladší kategorie, přípravky, mladší a starší žačky a na Základní škole Družba pak trénují kadetky, juniorky a ženy.

Bedřich Koupil , předseda Volejbalového klubu Karviná: “Ty mladší, třeba přípravka trénují pondělí a středa. mladší a starší žačky trénují úterky, čtvrtky a pátky, to je ta ZŠ Mendelova a starší pak na Družbě trénují pondělí, středa, pátek a úterý čtvrtek, pátek."

V Karviné funguje několik oddílů mažoretek, opět si mohou děvčata vybrat

Katka Doležalová, trenérka mažoretek MiKaDo: "Mažoretkový sport je moderní a rychle se rozvíjející, je tam hodně stylů, některé choreografie jsou spíše na baletní styl, některé disko dance, hip hopové, máme velkou rozmanitost. Mají v ruce vždy nějaké náčiní, buď hůlku nebo pom pom, je to vždy něco nového pro ty holky."

Například mažoretky MiKaDo přijímá zájemkyně do všech kategorií od čtyř let do 15 let, veškeré informace k tréninkům jsou zveřejněny na stránkách www.mazoretkymikado.cz

Oddíl boxu zase lákal většinou chlapce.

Antonín Gašpar, trenér boxerů: "Je to sport, který je individuální. V ringu je ten kluk sám za sebe, když to srovnáte s kolektivními sporty, nemáte svůj den, ten kolektiv vás podrží, v ringu kluci bojují sami za sebe, takže to je to hlavní hledisko, proč by měli začít chodit trénovat k nám."

Tréninky probíhají na ZŠ Cihelní, pondělí, středa a pátek od půl páté do šesti. Přivítají mezi sebe i děvčata od 10 let.

A nováčky rádi přivítají mezi sebe i hokejbalisté.

Martin Pala, trenér hokejbalistů: "Je to nejbližší sport úplně ke všemu. Od fotbalu k hokeji Je tam všestrannost, určitě si děti vyberou. Tréninky máme od pondělí do pátku, sraz máme od 15:30, můžou děti jakékoliv kategorie, děti předškolního věku i děti studující střední školu, není problém."

Na nové zájemkyně čekají i trenérky a děvčata z házenkářského oddílu TJ Sokol Karviná

Natálie Sopuchová, členka TJ Sokol Karviná: "Tréninky máme 3x týdně. Házenou by si měly holky vybrat, protože je to super kolektivní sport, najdete si spoustu nových přátel, jezdíme na turnaje, máme super kolektiv a baví nás to všechny."

Tréninky probíhají na hale Kovona. A rádi mezi sebe přijmou nové zájemce i plavci z oddílu Kosatek.

Tomáš Kaluža, místopředseda správní rady ve společnosti Kosatky Karviná: "Je to jeden z nejzdravějších sportů u nás a je být fajn být ve vodě, pro zdraví, pro tělo, rovná záda, těch pozitiv je strašná spousta a negativum je, že se plave ode zdi ke zdi."

Tréninky probíhají na plavecké učebně v Karviné-Hranicích na Deji, závodní plavci kvůli rekonstrukci krytého bazénu jezdí trénovat prozatím do Ostravy. Všechny sportovní oddíly mají své webové stránky, pokud si chcete vybrat jiný sport než jsme v reportáži prezentovali, jako například fotbal, hokej nebo judo, najdete informace na jejich webových stránkách.

Vrcholem sportovního dne byla beseda s hokejovým trenérem Marianem Jelínkem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy