Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na karvinském zámku Fryštát se lidé setkali s mušketýry

  • Karviná,

Karvinský zámek Fryštát nabídl lidem setkání s mušketýry a mužem se železnou maskou. O tuto letos poslední vánoční akci s představením byl mimořádný zájem.

I když už zámecká sezóna skončila, karvinský zámek Fryštát nabídl lidem vrátit se zpátky v čase a setkat se s udatnými mušketýry.

Ingrid Szczypková,Odbor školství a rozvoje MMK: "My jsme si pro naše návštěvníky připravili krásné představení, které nám opět zajišťuje spolek Exulis, a to Muž se železnou maskou."
Václav Ambrož, člen souboru Exulis: "V podstatě jde o to, že naši tři mušketýři se rozhodnou zatočit se zlým králem a vyměnit ho za jeho bratra - dvojče, který byl uvězněn a měl železnou masku, aby nikdo nepoznal jeho podobu. Samozřejmě mušketýři mají svou čest, takže někteří brání toho hlavního krále, toho právoplatného a ti druzí se snaží dosadit toho hodného. Dojde i na zbraně, protože boj za krále je až do poslední kapky krve.” 

Prozradil Václav Ambrož, který si zahrál v tomto představení dvojroli. Hrál arogantního krále i jeho dvojče Filipa.

Václav Ambrož, člen souboru Exulis: "Je to krásná role, člověk se musí dvakrát třikrát během představení přehodit mezi tím zlým a tím hodným, což je takové zajímavé, ale hraje se to dobře.” 

Členům souboru Exulis se hraje dobře i díky atmosféře na zámku.

Václav Ambrož, člen souboru Exulis: "Lidi vždy přijdou velmi nadšení, prostory jsou krásné, takže se cítíme opravdu jako v historii."

Součástí akce byly i vánoční dílničky, které si pro malé návštěvníky připravilo Středisko volného času Juventus.

Tobiáš Firla, instruktor SVČ Juventus: "Děti tady budou vyrábět přáníčka, andělíčky, budou zdobit perníčky, už se na ně těšíme, doufám, že se jim to tady bude líbit."

Návštěvnost zámku Fryštát byla letos vysoká. Další akce s představením budou opět v příštím roce. Do té doby mohou lidé navštívit unikátní výstavu o Rudolfu II.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy