Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD bude v Karviné zabezpečovat opět ČSAD, autobusy změní od příštího roku vizáž

  • Karviná,

Autobusový dopravce ČSAD bude zabezpečovat městskou hromadnou dopravu i v příštích deseti letech. Od příštího roku chystá pro cestující novinky. Všechny autobusy budou klimatizované a změní svou vizáž.

Provoz městské hromadné dopravy zabezpečovala dlouhé roky v Karviné společnost ČSAD. Letos obhájila smlouvu na příštích deset let.

Vladimír Kolek, náměstek primátora Karviné: “My jsme rádi, že se staronový dopravce zúčastnil soutěže, vyhrál tu soutěž. My víme, co od něho můžeme čekat, Naše podmínky všechny splnil a protože doprava je základem dobrého tepu města, tak věřím, že spolupráce bude úspěšná.” 

V podmínkách města bylo například obhospodaření všech částí města podle potřeb lidí a také nákup nových autobusů, které splňují přísné evropské normy.

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "My jsme velmi rádi, že jsme obhájili náš kontrakt , dalších deset let provozu MHD v Karviné. Nová smlouva přináší podmínky, které se vážou na nové evropské směrnice o nízkoemisních vozidlech ve veřejné dopravě, takže ta struktura vozového parku bude trochu odlišná. Od 1. ledna příštího roku bude více elektrobusů v dopravě. Vozový park se bude skládat z části elektrobusů s řásti bio CNG autobusů a z části dieselových, abychom v procentuálním poměru splnili směrnice, které jsou dány Evropským parlamentem."

Zároveň s novými autobusy přichází ČSAD i s novým vizuálem autobusů.

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "Autobusy budou v bíločerném provedení s integrovanými logy a piktogramy, aby to bylo vše jednotné, budou všechny klimatizované s wifi routery, budou mít sčítání cestujících v rámci čidel, Magistrát bude mít přehled nejen o nástupech, ale i výstupech cestujících tak, aby mohl lépe a operativně pracovat s jízdními řády do budoucna, vyhodnocvovat data a podle poptávky upravovat jízdní řády, jak bude potřeba."

Na provoz autobusové dopravy město každoročně přispívá z rozpočtu města. Občané Karviné, starší 65 let a děti do 15 let díky dotacím města využívají městskou hromadnu dopravu od roku 2018 zcela zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

SNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Slezské uzeniny, s.r.o. - všechny provozovny
Český Těšín
od 125 Kč/hod.

Detail