Lumír Poncza, trenér HCB OKD Karviná: "Cíl takových turnajů je zapojit co největší množství dětí do toho, do té soutěže, aby si přičichly k té házené, aby získaly kontakt s tím míčem, aby byly co nejvíc u toho míče a aby měly radost z této hry, co je házená."
Jana Hajžmanová, trenérka HCB OKD Karviná: "Hraje to celý Moravskoslezský kraj, zhruba 27 družstev z různých koutů, ať je to Zubří, Frýdek-Místek, Ostrava, Opava, Karviná a všichni jsou zapojeni."
Jana Hajžmanová, trenérka HCB OKD Karviná: "Největším cílem je u těch nejmenších dětí získat techniku a základy házené."
Jeden z turnajů se konal i na domácí půdě v Karviné. Trenér Lumír Poncza vytvořil ze svých svěřenců dvě družstva, která se postupně utkala například proti Polance či Rožnovu. Malí házenkáři měli trochu těžší pozici, protože hráli proti starším soupeřům.
Lumír Poncza, trenér: "Dáváme prostor všem dětem, zapojujeme do toho většinu dětí, ať si všichni zahrají a mají z toho radost."
Anketa, Dominik: "Dobře jsme hráli, ale dělali jsme chyby v kličkách a zdržovali jsme hru." Zoltán: "Jsme tam nepracovali, jak jsme měli. Trenér mi říkal, že jsem slabý v obraně." David: "Je to trochu těžké, protože jsou starší a ma jí více zkušeností."
I tak se ale podařilo karvinským miniházenkářům několik zápasů vyhrát s přehledem. Trenér měl ale na začátku nelehkou úlohu. Děti se dnes totiž málo pohybují, mnohé neuměly správně běhat, neuměly kotoul nebo přeskočit švihadlo. Teprve až zvládly tyto základní věci, mohl začít ten pravý trénink.
Lumír Poncza, trenér: "Učí se jeden na jednoho, práci s míčem a vystřelit správně po brance. My třeba tady v Karviné trénujeme 3x týdně po hodině. Učíme základy a první krůčky."
V turnajích, které tito žáčci odehrají, nejsou umístění až tak důležitá. Nejúspěšnější týmy jsou odměňovány různými sladkými odměnami.