Adra v Orlové otevřela charitativní obchůdek

  • 6. září 2016,
  • 13:20,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Adra v Orlové otevřela charitativní obchůdek. Do něj mohou lidé donést veškeré oblečení nebo obuv, které už nevyužijí. Za symbolický poplatek si pak potřebné věci mohou zakoupit lidé v existenční tísni. Podobné obchůdky už fungují v Havířově nebo Frýdku-Místku.

Reklama

Prostory v budově, kde sídlí také Městská policie teď budou sloužit charitativnímu obchůdku organizace Adra. Tento týden ho slavnostně otevřeli zástupci ADRY a města. Obchůdek bude fungovat stejně jako v jiných pobočkách, lidé do něj budou moci přinést jakékoliv oblečení, obuv nebo jiné textilie, které se jim už doma nehodí.

V obchůdku si budou moci za symbolické peníze lidé nakoupit co potřebují. Peníze, které tady Adra získá poputují na akce, které bude organizace ve městě pořádat. Hned nad obchůdkem je také zřízen sociální šatník, kde bude lidem v nouzi potřebné oblečení vydáváno zdarma.

Vize, že se budou charitatviní obchůdky v kraji rozšiřovat, se pracovníci Adry drží už sedm let a postupně se jim ji daří naplňovat. V budoucnu by chtěli své působení rozšířit i na Český Těšín.

Kromě pomoci lidem ve finanční a existenční nouzi také díky otevření obchůdku mohli pracovníci Adry vytvořit čtyři nová pracovní místa.

Obchůdek sídlí v prostorách po bývalé galanterii nedaleko supermarketu na ulici Slezská. Za symbolický nájem takto Adře vyšlo město vstříc. Otevřený bude denně od devíti do 16ti hodin pouze v pátek jen do 15ti. Sociální čatník bude otevřen pouze dva dny a to v pondělí a středu od desíti do patnácti hodin.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu