Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáci a druháci z Rychvaldu už zase mohou po nucené pauze chodit do své školy

  • Rychvald,

Po nucené pauze se do rychvaldské základní školy opět vrátili žáci. Zatím jen ze dvou nejnižších ročníků.

Někteří ve středu ráno přicházeli s nadšením, jiní by se raději dále učili doma.

Anketa: Těšil jsem se hrozně do školy. Já jsem se nejvíc těšil na matiku.”
Anketa: Doma je to lepší to učení. Já jsem se učil přes telefon.”
Anketa: “Určitě jsem rád, že už škola začíná. To se nedá stíhat práce a výuka. Od toho jsou učitelé aby učili a my pracujeme.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Vrací se nám 1. a 2. třídy do školy, což jsme rádi, protože dochází přece jenom k rozvolnění. Děti, některé, jak jsme se dověděli, se těší, některé trochu méně.
Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Od dnešního dne, to znamená od 18. listopadu, je opět povinná prezenční výuka žáků 1. a 2. tříd a má to samozřejmě nějaké předpoklady. Jeden z těch předpokladů je povinné nošení roušky. My jsme v to organizačně uchopili tak, že paní učitelky si budou pro žáky chodit. Odvedou si vždycky svoji třídu, to znamená 7:40 hod. před školou. Odpoledne žáci mohou navštěvovat i družinu. Tam je předpoklad takový, že v každé skupině vždycky zůstává pouze jedna třída, aby se žáci nemísili. Klasicky nám běží školní jídelna. Zase je tam určitě omezený provoz, ale žáci se stravovat mohou.”

Vedení Rychvaldu sleduje také vývoj pandemie ve městě i v jeho okolí.

Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “K dnešnímu dni má Rychvald asi 58 pozitivně testovaných, což je velmi dobré. I celé ORP Bohumín je na tom oproti ostatním okresům velmi dobře. Já si myslím, že už se ta situace uklidní a že to bude čím dál tím lepší.”ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků