Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v Rychvaldě dostali od města textilní roušky s potiskem a náhradními filtry

  • Rychvald,

Na poslední školní dny tohoto kalendářního roku a také na dobu nadcházejících vánočních prázdnin dostali školáci z Rychvaldu praktický dárek od radnice.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Rozhodli jsme se jako město dát dětem takový vánoční dárek. Bohužel v této nezvyklé době je to dárek v podobě roušek. Jsou to třívrstvé roušky s pěti filtry, takže jsou víceméně velice využitelné a vzhledem k tomu, že je to dětem, tak jsme zvolili roušky s nějakými motivy. Pro ty nejmenší je to taková rouška se Simpsony. Pak je lentilková rouška, potom je zvířátková rouška a pro ty nejstarší z devátých tříd máme roušku počítačovou, aby nezapomněli na tu klávesnici.”

Školáci si roušky s vyměnitelnými filtry okamžitě rozebrali a dostalo se i na jejich spolužáky, kteří právě ve škole nebyli.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: ”Já doufám, že se jednak budou dětem líbit, bohužel je nosit musí a doufejme, že je budou potřebovat co nejkratší dobu. To jim všem přeji.”

Praktický dárek pro každodenní povinné využívání, který alespoň částečně zmírní výdaje rodin na nutné ochranné pomůcky, ocenila také škola.

Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Spolupráce s městem je dlouhodobě dobrá, toho my si považujeme. Moc děkujeme za roušky, které jsme dostali, navíc v době, kdy opravdu mají využití, protože děti je musí mít každý na sobě celý den a obávám se, že jim dlouho ještě na těch nosech a ústech ústech vydrží Takže, čím více roušek v dnešní době, tím opravdu pro ty žáky je to lépe.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy