Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě letos rozsvítili vánoční strom bez kulturního programu a jarmarku

  • Rychvald,

Rozsvěcení vánočního stromu se stalo v Rychvaldě tradicí. Konalo se i letos, avšak v komornější atmosféře.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Tak já v prvé řadě zdravím Rychvald v první adventní neděli. Bohužel, jak vidíme za sebou, náměstí je smutné, bez ničeho. Loni jsme si popíjeli svařáček, bylo tady veselo a měli jsme krásné vystoupení. A přestože letos jsme také nějaké to vystoupení chtěli, bohužel situace nám to nedovolila a všechno jsme museli zrušit. Zachováváme tedy nějaká ta opatření."

Na náměstí v centra města se v neděli večer přišlo podívat několik lidí, kteří si nechtěli nechat rozsvícení vánočního stromu ujít. I přes scházející kulturní program byli spokojení malí i velcí.

Anketa: “Já se hodně těším, až se rozsvítí stromeček.”
Anketa: “Samozřejmě i v této době, která na všechny postihla, tak chceme Vánoce prožít v rodině, míru a krásně, takže samozřejmě jsme přišli oslavit první advent.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: Určitě jsme velice rádi, že několik občanů přišlo se podívat. Dali jsme to na vědomí víceméně, že to bude, ale ne tak oficiálně, jak to děláme běžně. Takže ještě jednou krásný první advent a doufejme, že se nám ta situace zlepší."

Na vánoční strom tradičně přispěla také společnost ČEZ.

Vladislav Sobol, mluvčí ČEZ: “V letošním roce jsme v Moravskoslezském kraji podpořili rekordních 60 měst a obcí, kde jsme věnovali více než milion korun. Tady do Rychvaldu jsme poslali, stejně jako do všech okolních obcí, které jsou na dohled komínů Elektrárny Dětmarovice, 20 tisíc korun, aby si například rozšířili vánoční výzdobu nebo pořídili nějaké další věci.”UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků