Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběrný dvůr si město Rychvald provozuje samo, otevřený bude častěji

  • Rychvald,

Sběrný dvůr v Rychvaldě budou nově provozovat Služby města. Po týdenní pauze bude dvůr opět otevřen ve čtvrtek dopoledne s tím, že bude mít rozšířenou provozní dobu.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Služby města Rychvald budou teď sběrný dvůr provozovat. Chtěli jsme tuto změnu proto, abychom měli kontrolu nad svými odpady a jak jsme si měli možnost všimnout, jsou tady odpady roztříděny již na cihly, beton a smíšený stavební odpad, což je velmi důležité pro cenu toho odpadu potom na skládkách. Takže celou akcí výměny provozovatele sběrného dvora bylo vlastně to, abychom co nejvíce zlevnily odpady a tím pádem jsme nemuseli přistupovat ke zvýšení poplatků za službu vývozu odpadu občanů."

Jen za likvidaci odpadu ze sběrného dvora město platí zhruba 2 miliony korun ročně. Proto apeluje, aby lidé co nejvíce třídili nejen svůj domácí odpadl, ale i ten, který přivážejí do sběrného dvora. I to ovlivňuje konečnou cenu, jako město platí za jeho likvidaci.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Doufejme, že touto formou se nám to podaří udržet. Navíc, sběrný dvůr bude teď provozován od pondělí až do soboty od 10 do 17 hodin, takže bude větší prostor pro ten vývoz a žádáme občany, aby ten odpad tak trošičku roztřídili. Prostě to dřevo zvlášť, protože za ten objemný odpad platíme prakticky nejvíc. Pokud by byly ještě nějaké nedostatky, tak se je budeme snažit odstranit za provozu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy