Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě se chtějí bránit husté výstavbě domů na mikroparcelách

  • Rychvald,

Zatímco některá města trápí odliv obyvatel, v Rychvaldě se potýkají s pravým opakem. Radnice tam bude muset regulovat množství nově stavěných domů. Tamní radní nechtějí, aby se z malého města stal nevzhledný satelit.

Vedení Rychvaldu se snaží, aby se v budoucnu už nemohly stavět nové domy na mikroparcelách, na kterých místo jednoho domu developeři postaví domy čtyři.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Rychvald je jednou z mála obcí, kde přibývají obyvatelé. Máme tady od roku 2014 postaveno dalších 212 domů a další jsou před stavebním povolením. To znamená, že nějakých dalších 40 bude v tomto roce. Rozhodli jsme se trošičku tady tu záležitost omezit vzhledem k infrastruktuře.”

Více domů a obyvatel znamená také více automobilů. V úzkých ulicích už teď mají motoristé problémy s vyhýbáním. Město také musí řešit kapacitu kanalizace a dalších inženýrských sítí. Proto chtějí v Rychvaldě omezit příliš hustou výstavbu na takzvaných mikroparcelách.

Anketa: “Nejsem pro, aby se ten Rychvald zastavěl a byla to tady jedna velká osada s tím, že se tady staví třeba 10 nebo 15 domů vedle sebe. Jsou to takové satelity, jaké vídáme za Prahou.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Rozhodli jsme se také již omezit nejmenší stavební pozemek, protože nechceme tady takzvanou tu developerskou činnost, kde nám dělají vlastně sídliště naležato a kde je stavební 300 metrů čtverečních. Prostě toto nechceme.”

V dohledné době chce radnice připravit konkrétní podmínky pro výstavbu nových domů a současně zohlední potřeby starousedlíků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy