Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do škol v Rychvaldě se po prázdninách vrátily děti, prvňáků zase přibylo

  • Rychvald,

Základní školy v Rychvaldě po prázdninách opět přivítaly své žáky. Prvňáčci měli slavnostní přijetí a šerpování v kulturním domě.

Vítání prvňáčků v Rychvaldě. Zdroj: TV Polar
Řehoř Gavar, prvňáček: “Já se těším do školy a těším se na kamarády. A těším se na tu angličtinu a matematiku.”
Martina Gavar, maminka: “Jsme rádi, že jde malý do školy, protože už bude trošku klid. Starší syn už je ve 4. třídě, takže budou chodit s poplu. Hlavně, aby se se nám to zase všechno nezavřelo, protože všichni potřebujeme chodit do práce. Se školou jsme moc spokojení. I když jsme se z Heřmanic přestěhovali do centra, tak jsem i mladšího syna dávali do Rychvaldu, protože jsme se školou moc spokojení.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Je 1. září a máme první školní den. Letos bohudíky tedy děti nastupují do školy normálně a my jsme v kulturním domě, kde vítáme prvňáčky. Loni jsme jich měli 68, letos máme 83, což je tendence víceméně narůstová. Jsme tomu samozřejmě rádi a já jenom za všecky a za vedení města Rychvald popřeji prvňáčkům krásný školní rok, ať je lepší než byl loni, ať se jim ve škole líbí a daří.”
Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Já bych zopakoval slova, která jsem dneska říkal v kulturním domě a prvňáčkům přeji, aby jim škola kromě dovedností a vědomostí přinášela také kapku radosti. Aby se vždycky po prázdninách na něco těšili. Na své spolužáky, na paní učitelky, nebo na to, co se dozví nového. Aby jim to jejich nadšení nějakou dobu vydrželo. My se na ně moc těšíme a věřím, že už to všechno společně zvládneme. Žáci prvního stupně, to znamená, že i prvňáčci, se letos mohou těšit na nově zrekonstruovanou družinu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry