Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Rychvaldu tráví léto na táboře v Beskydech

  • Rychvald,

Prázdniny patří tradičně letním táborům. Pořádají je nejrůznější spolky a organizace. Patří mezi na i Dům dětí a mládeže v Rychvaldě. Ten vyslal své děti na tradiční pobyt na horské chatě Studeničné.

Tábor DDM Rychvald. Zdroj: TV Polar

Dům dětí a mládeže v Rychvaldě pořádá v létě čtyři desetidenní turnusy, o které byl tradičně velký zájem. V současné době se na horské chatě Studeničné na Jablunkovsku koná 3. turnus.

Kateřina Matušínská, vedoucí tábora: “Máme tady 36 dětí v oddílech po devíti dětech, čtyři oddíly. Pro děti jsme si připravili spoustu sportovních a vědomostních soutěží. Děti plní úkoly, což je součástí celotáborové hry, poslední den vyhlašujeme oddíl, který vyhrál. Ale samozřejmě odměny dostanu úplně všichni, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.
Anketa: “Mě se tady líbí, jsem tu poprvé a mám ráda ty hry a všechno. Mi se tu všechno líbí.”
Anketa: “Je tady moc hezky a líbí se nám tady a chtěl bych tady zase někdy jet.”

Podívat se na táborové dění přijel starosta Rychvaldu Milan Starostka.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Mám velkou radost, že po takové té těžké době, kdy ten školní rok prakticky byl a nebyl, aspoň ty prázdniny si ty děti můžou užít. Přivezl jsem tady nějaké dárky jenom tak na ochutnání a víceméně tady vidím obrovskou spokojenost a nadšení a je to fajn a doufejme že už to tak bude dál.”
Anketa: “Je to nejlepší tábor.”
Anketa: “Je tady hodně zábava.”
Kateřina Matušínská, vedoucí tábora: “Klasický táborový režim je takový, že máme ráno v 7:20 budíček, o půl osmé je rozcvička. Po snídani máme dopolední zaměstnání, což jsou hry, které jste tady dnes viděli. Ve 12 hodin je oběd, odpolední klid a odpoledne zase jdeme hrát hry buď do lesa, nebo tady na louku, nebo tady v areálu, prostě jak nám počasí dovolí.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy