Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nájemníkovi v Rychvaldě vzplál byt od cigarety, hasiči při nočním zásahu evakuovali i další byty

  • Rychvald,

Několik hasičských jednotek bojovalo v noci na pondělí s požárem bytu v družstevním domě v Rychvaldě. Někteří evakuovaní využili nabídky města na přenocování v náhradním ubytování.

Požár byl ohlášen hodinu před půlnoci. Hořelo v bytě 1+1 v prvním patře. Hasiči z domu vyvedli 15 lidí, z toho 8 v maskách. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Rychvaldu vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bohumín, Karviná, Orlová a Slezská Ostrava, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Rychvaldu. Hasiči dostali požár bytu pod kontrolu asi za hodinu, dalších několik desítek minut jim zabralo dohašování. Osm osob zachránili z jednoho domovního vchodu vyvedením po vnitřním schodišti pomocí vyváděcích masek a masek, připojených přímo k dýchací technice zachraňujících hasičů. Zachráněné a evakuované osoby využily tepla a pohodlí menšího hasičského autobusu MB Sprinter. Nabídku na náhradní ubytování od starosty Rychvaldu, který zásahu přihlížel, využili dva lidé, další odešli ke svým příbuzným a přátelům."

Příčina vzniku požáru je v šetření, podezření padá na nedopalek cigarety. 

Milan Starostka, starosta Rychvaldu: "Většina lidí, kteří se nemohli v noci vrátit do svých bytů, našla útočiště u svých příbuzných či známých. Dalším jsme poskytli prostory pro přenocování v našem zařízení."


Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail