Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na poli v těrlickém Hradišti se jel oblíbený Fichtl Cup

  • Těrlicko,

Burácení motorů starých Pionýrů se rozléhalo v neděli těrlickým Hradištěm. 5 desítek závodníků se tam účastnilo tradičního Fichtl Cupu. Svou vlastní kategorii měly i děti.

Z někdejší recesní akce se stal seriózní celorepublikový seriál.

Jaroslav Palarczyk, organizátor: “Fichtl Cupu se mohou účastnit fichtly klasické, to znamená bez úprav, nebo speciály, které mají klasický motor s upraveným vrtáním, upravenými hlavami, válci.”

Těrličtí do závodů aktivně zapojují mladé jezdce.

Martin Polášek, starosta Těrlicka, závodník: “Důležité je, že se nám opět naplnila kategorie Junior, kde jede 13 závodníků. Jsou to děti od 3 do 15 let. Celkově se závodů účastní zhruba 50 jezdců. Závod se jede na soukromých pozemcích, které nám laskavě zapůjčují občané Hradiště. Je to s podporou obce a dalších sponzorů. Hlavně to děláme proto, aby se děti nenudily a vedli jsme je ke sportu, a to si myslím, že se to plní. Jede se 2. závod Těrlického poháru. Máme 4 kategorie. ”
Max Bialek, závodník: “Jezdím na Pionýru 50 a na Kawasaki 65. Na motorce jezdím dva roky, jeden rok závodím. Zatím se mi daří, v závodech vyhrávám."
Jaroslav Palarczyk, organizátor: “Podmínkou je třírychlostní skříň. Všechny ty stroje vycházejí ze strojů Jawa 50. Buď to byl Pionýr nebo Mustang. Mohou jezdit i mopedy Stadion.”

Nejlepší jezdci bojovali o vavříny v letošním 2. Těrlickém poháru a v jednotlivých kategoriích sbírali body do celoročního seriálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy