Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti musely dočasně opustit malotřídku, školu jim po havárii vyplavila voda

  • Těrlicko,

Školáci i předškoláci museli neplánovaně přerušit výuku v historické malotřídce v Těrlicku-Hradišti. Školu totiž vyplavila voda z prasklého přívodu k umyvadlu. Po dobu opravy se děti učí jinde.

100 let stará škola v těrlickém Hradišti je v těchto dnech plná stavebních dělníků a po chodbách jsou rozmístěné vysoušeče. Stropy a zdi jsou totiž po havárii nasáklé vodou.

Jiří Jekl, ředitel ZŠ a MŠ Těrlicko: “Bohužel, jak už to v těchto případech bývá, jako na potvoru se to stalo v půdních prostorách, takže voda tekla z půdních prostor až do sklepa. Vzhledem k tomu, že se jedná o historickou budovu, tak došlo k zatečení hlavně do stropních prostor, poškozené je schodiště, ale naštěstí nebyly zasaženy třídy, ani elektronika a vybavení v těchto třídách.”

Předškoláci našli dočasný azyl v kulturním domě.

Anketa: “Nám ve školce praskla voda, tak jsem tady.” “Mě se tady moc líbí.” “Tady je to taky pěkné, ale ve škole je to hezčí.”

Školáci dojíždějí do hlavní školní budovy v centru Těrlicka.

Jiří Jekl, ředitel ZŠ a MŠ Těrlicko: “Havárii jsme zjistili v pondělí a hned v úterý už děti z mateřské i základní školy Hradiště měly kam jít. Co se týče těch nejmenší z mateřské školky, tak ve spolupráci s obcí jsme našli náhradní prostory v Kulturním domě v Hradišti, kde se našim nejmenším opravdu hodně líbí a doufám, že se budou po opravách chtít vrátit zase zpátky tady do hradišťské školy. Co se týče dětí ze základní školy, to znamená z prvního až pátého ročníku, tak ty se momentálně učí na hlavní budově školy v Horním Těrlicku. Moc bych chtěl poděkovat za spolupráci obci Těrlicko, Obecním službám v Těrlicku a hasičům z Těrlicka i Hradiště, protože právě díky všem těmto pomocníkům jsme mohli dětem zabezpečit výuku už od druhého dne po havárii.”

Škody, které voda ve škole způsobila, by měla zaplatit pojišťovna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy