Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do bojů o medaile se v Sareze pustili i rychlobruslaři

Celý MS kraj |

Středa byla v Sareze pod taktovkou rychlobruslení a hokeje skupiny B. Všech čtrnáct krajů vyslalo své rychlobruslařské závodníky, a tak se jich v průběhu dne vystřídalo 110 v kategorii starších a mladších žákyň a žáků v závodu na 111 a pět set metrů. Kratší, jednokolové závody měly obrovskou rychlost střídání závodníků a zajímavostí je, že to byli hokejisté a krasobruslaři. V pravidlech rychlobruslení je totiž podmínka, že na olympiádě dětí a mládeže mohou závodit jen ti, kteří se tomuto sportu nevěnují závodně. Bruslí v krasobruslařských anebo hokejových bruslích.

Evžen Milčinský, trenér rychlobruslařek, MS kraj: "Je vidět, že hokejistky mají ten start, mají rychlost a naproti tomu krasobruslařky jsou na tom líp na ta tři kola nebo čtyři a půl."

Nikol Zátopková, rychlobruslařka, MS kraj: "Je tady velká konkurence, ty hokejistky jsou rychlé, drsné, jdou hodně lokty, ty krasobruslařky se více bojí. Těmi lokty se musí a to já neumím, spíše se bojím, že budu diskvalifikovaná, tak raději těmi lokty moc nejdu. Trénovala se fyzička na těch pět a tři kola a hlavně se trénoval start."

Rozhodčí hlídal nejen správný start, ale zastavoval závody i když si závodníci vzájemně pomáhali na úkor soupeře. V rychlých tratích se to stávalo poměrně často a viděli jsme i řadu pádů, občas i hromadných.

Jiří Dítě, mezinárodní rozhodčí: "Je tady celé spektrum šikovných dětí, jsou to bojovné děti, bojují o každou pozici, jsou to pěkné závody. Ty nejlepší tady sleduje státní trenér pan Pařík a ten si šikovné děti nakontaktuje, protože toto je malý sport a každý talent je vítaný."

Jindřich Pařík, Český svaz rychlobruslení: "Je tady hodně šikovných dětí, ale jsou z jiných sportů, z krasobruslení nebo hokeje. Není obvyklé, aby jak se říká, převlékaly dres, ale samozřejmě my vítáme každého, kdo přijde k nám do oddílů."

A tady už jsou výsledky jednokolové tratě. Třetí místo v mladších žácích obsadil Filip Zadina, stříbrný byl Lukáš Frydrych a zlatou olympijskou medaili vybojoval Štěpán Kučera.

Mezi mladšími žákyněmi byla na třetím místě Adéla Vonešová, druhá byla Veronika Hořicová a na příčku nejvyšší vystoupala Petra Hynková.

V kategorii starších žáků získal bronz Robert Horák, stříbrný byl Lukáš Vlček a zlatou medaili vybojoval Vojtěch Budík.

Starší žákyně se umístily takto. Bronzovou medaili vybojovala Dominika Vopravilová, stříbrnou Martina Mašková a zlatou Sára Pavlíčková.

Sára Pavlíčková, 1. místo na 111 m, st. žákyně, JMK: "Jsem hokejistka a před dvěma měsíci jsem se dala na rychlobruslení a byl to úžasný zážitek, když jsem jako první vjížděla do cílové rovinky."

Vojtěch Budík, 1. místo na 111 m, st. žák, PDK: "Je to náročné, ale zvládnul jsem to."

Odpoledne se jely dlouhé pětistovkové trasy, opět ve všech čtyřech kategoriích. Tady už se častěji objevovaly kondiční rozdíly a v řadě závodů měli závodníci náskok i o jedno kolo.

A tady jsou výsledky. První místo mezi mladšími žáky obsadil Lukáš Frydrych, druhé Filip Zadina a třetí byl Martin Štohanzl.

Mezi mladšími žákyněmi v trati na pět set metrů byla nejúspěšnější Denisa Pytlíková, stříbrnou medaili získala Noemi Neubauerová a bronzovou si vyjela Michaela Krebsová.

Starší žáci se umístili takto: bronzovou medaili získal Vojtěch Budík, stříbrnou Jaroslav Faltýnek a zlatou si vyjel Martin Strunz.

Mezi staršími žákyněmi byla na třetím místě Dominika Vopravilová, druhá byla Tereza Neumanová a olympijské zlato získala Michaela Jančová.

Nahlásit chybu


Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

Dnes 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

Včera 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

Včera 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.


Radnice potěšila osamělé seniory vánočním obědem

Včera 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Ve městě žije řada osamělých seniorů, kteří ale mají rádi společnost. Právě pro ně radnice každoročně pořádá společný vánoční oběd. Příjemné setkání potěšilo všechny zúčastněné.

Rodinné centrum shromáždilo přes stovku dárků, předalo je i dětskému domovu

Včera 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Akce Krabice od bot, kterou pořádalo rodinné centrum ve Studénce, přinese radost více než stovce dětí. Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční balíčky i v dětském domově v Novém Jičíně.

Radary ve Starém Městě hlídají rychlost řidičů

18. prosince 2025 17:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo zavedeno automatizované úsekové měření rychlosti na ulici Na Baštici. Zařízení měří obousměrně a je zaměřeno na zvýšení bezpečnosti v obci.

Typická mluva horalů z Jablunkovska by se mohla dostat pod UNESCO

Včera 12:37 | Jablunkov | Libor Běčák

Mezi typická nářečí, kterými stále hovoří značná část lidí, patří i ta, která se používají na Těšínsku a Jablunkovsku. Právě v Jablunkově byli vyhlášeni vítězové 21. ročníku soutěže dětí hovořících nářečím.

Maniak Aerobik opět uspořádal sbírku vánočních dárků pro děti

Včera 11:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Každé dítě si přeje rozbalit pod stromečkem vánoční dárek. Ne všechny rodiny si to ale mohou dovolit. Právě na ně myslí Maniak Aerobik ve spolupráci s havířovským odborem sociálních věcí.

Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na rychlostní silnici, zemřela

Dnes 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru na rychlostní silnici a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Opilý posprejoval policejní stanici a několik budov. Způsobil škodu za 27 tisíc

Včera 10:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Nepěknými nápisy poškodil objekty i budovy. Vyřádil se i na stěně policejní stanice. Strážníci z Kopřivnice dopadli opilého sprejera díky kamerám. Svým čmáráním způsobil škodu za 27 tisíc korun. Může jít do vězení na jeden rok.

Rekonstrukce budovy SŠE, po několika měsících už škola sčítá energetické úspory

18. prosince 2025 11:28 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Střední škola elektrotechnická v Ostravě má za sebou rozsáhlou stavební rekonstrukci. Cílem bylo snížení energetické náročnosti budovy i zlepšení podmínek pro výuku. Celkové náklady se vyšplhaly na více jak 12 mil. korun a většinu zaplatil MS kraj ze svého rozpočtu. Střední školu elektrotechnickou navštěvuje aktuálně okolo 640 studentů.

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů, techniku dostali dobrovolní i profesionální hasiči

18. prosince 2025 11:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů. Hejtman Josef Bělica předal dobrovolným jednotkám novou moderní techniku za 10 milionů korun. Kraj tím chce zvýšit bezpečnost zásahů i připravenost na mimořádné události.

Únik na dani za šest milionů. Žena prodávala nekolkované cigarety ve své prodejně

18. prosince 2025 10:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Jedna žena dovážela a druhá prodávala nekolkované tabákové výrobky. Starší je nabízela v obchodě v Bílovci. Mladší schovávala 1,3 milionů cigaret a 22 kilo tabáku ve své garáži. Celkem způsobily únik na dani v hodnotě šest milionů korun. Oběma hrozí několik let ve vězení.

Začaly platit změny v hromadné dopravě v Moravskoslezském kraji, dejte pozor na drobné úpravy v jízdních řádech

18. prosince 2025 8:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Od neděle 14. prosince vstoupily v platnost změny jízdních řádů v integrovaném dopravním systému ODIS. Úpravy se týkají železniční i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji a přinášejí nové spoje, lepší návaznosti i změny v odbavení cestujících.

Do bojů o medaile se v Sareze pustili i rychlobruslaři
Vydáno 1. února 2012 0:00, Celý MS kraj, Renáta E. Orlíková
Středa byla v Sareze pod taktovkou rychlobruslení a hokeje skupiny B. Všech čtrnáct krajů vyslalo své rychlobruslařské závodníky, a tak se jich v průběhu dne vystřídalo 110 v kategorii starších a mladších žákyň a žáků v závodu na 111 a pět set metrů. Kratší, jednokolové závody měly obrovskou rychlost střídání závodníků a zajímavostí je, že to byli hokejisté a krasobruslaři. V pravidlech rychlobruslení je totiž podmínka, že na olympiádě dětí a mládeže mohou závodit jen ti, kteří se tomuto sportu nevěnují závodně. Bruslí v krasobruslařských anebo hokejových bruslích.

Evžen Milčinský, trenér rychlobruslařek, MS kraj: "Je vidět, že hokejistky mají ten start, mají rychlost a naproti tomu krasobruslařky jsou na tom líp na ta tři kola nebo čtyři a půl."

Nikol Zátopková, rychlobruslařka, MS kraj: "Je tady velká konkurence, ty hokejistky jsou rychlé, drsné, jdou hodně lokty, ty krasobruslařky se více bojí. Těmi lokty se musí a to já neumím, spíše se bojím, že budu diskvalifikovaná, tak raději těmi lokty moc nejdu. Trénovala se fyzička na těch pět a tři kola a hlavně se trénoval start."

Rozhodčí hlídal nejen správný start, ale zastavoval závody i když si závodníci vzájemně pomáhali na úkor soupeře. V rychlých tratích se to stávalo poměrně často a viděli jsme i řadu pádů, občas i hromadných.

Jiří Dítě, mezinárodní rozhodčí: "Je tady celé spektrum šikovných dětí, jsou to bojovné děti, bojují o každou pozici, jsou to pěkné závody. Ty nejlepší tady sleduje státní trenér pan Pařík a ten si šikovné děti nakontaktuje, protože toto je malý sport a každý talent je vítaný."

Jindřich Pařík, Český svaz rychlobruslení: "Je tady hodně šikovných dětí, ale jsou z jiných sportů, z krasobruslení nebo hokeje. Není obvyklé, aby jak se říká, převlékaly dres, ale samozřejmě my vítáme každého, kdo přijde k nám do oddílů."

A tady už jsou výsledky jednokolové tratě. Třetí místo v mladších žácích obsadil Filip Zadina, stříbrný byl Lukáš Frydrych a zlatou olympijskou medaili vybojoval Štěpán Kučera.

Mezi mladšími žákyněmi byla na třetím místě Adéla Vonešová, druhá byla Veronika Hořicová a na příčku nejvyšší vystoupala Petra Hynková.

V kategorii starších žáků získal bronz Robert Horák, stříbrný byl Lukáš Vlček a zlatou medaili vybojoval Vojtěch Budík.

Starší žákyně se umístily takto. Bronzovou medaili vybojovala Dominika Vopravilová, stříbrnou Martina Mašková a zlatou Sára Pavlíčková.

Sára Pavlíčková, 1. místo na 111 m, st. žákyně, JMK: "Jsem hokejistka a před dvěma měsíci jsem se dala na rychlobruslení a byl to úžasný zážitek, když jsem jako první vjížděla do cílové rovinky."

Vojtěch Budík, 1. místo na 111 m, st. žák, PDK: "Je to náročné, ale zvládnul jsem to."

Odpoledne se jely dlouhé pětistovkové trasy, opět ve všech čtyřech kategoriích. Tady už se častěji objevovaly kondiční rozdíly a v řadě závodů měli závodníci náskok i o jedno kolo.

A tady jsou výsledky. První místo mezi mladšími žáky obsadil Lukáš Frydrych, druhé Filip Zadina a třetí byl Martin Štohanzl.

Mezi mladšími žákyněmi v trati na pět set metrů byla nejúspěšnější Denisa Pytlíková, stříbrnou medaili získala Noemi Neubauerová a bronzovou si vyjela Michaela Krebsová.

Starší žáci se umístili takto: bronzovou medaili získal Vojtěch Budík, stříbrnou Jaroslav Faltýnek a zlatou si vyjel Martin Strunz.

Mezi staršími žákyněmi byla na třetím místě Dominika Vopravilová, druhá byla Tereza Neumanová a olympijské zlato získala Michaela Jančová.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/10077/do-boju-o-medaile-se-v-sareze-pustili-i-rychlobruslari