Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři ošetřovali dvě vážně opařené děti během jednoho dne

Stačila chvilka nepozornosti nebo náhoda. Záchranáři zasahovali během jednoho dne u dvou malých dětí, které se vážně opařily. V dopoledních hodinách to bylo na Opavsku, odpoledne pak na Frýdecko-Místecku.

"V obou případech postiženým pomáhaly pozemní posádky ZZS spolu s týmem letecké záchranné služby z Ostravy. Před půl desátou vyjížděly sanitní speciály do jedné z obcí na Opavsku, kde došlo k opaření rok a půl starého dítěte, které na sebe převrhlo horký čaj. Se zasažením v oblasti hlavy, hrudníku a horní končetiny byl chlapec ošetřen a vrtulníkem pak přepraven do popáleninového centra FN Ostrava. Odpoledne zasahovaly posádky ZZS u šestiměsíčního dítěte v Třinci, které se opařilo horkou vodou z termosky. Vážně zraněnému poskytli záchranáři přednemocniční neodkladnou péči a letecky jej přepravili do ostravské Fakultní nemocnice," popisuje v tiskové zprávě průběh zásahů tiskový mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Popáleniny u dětí patří mezi časté úrazy, k nimž je záchranná služba volána. Jen od začátku září museli záchranáři ZZS MSK kromě výše uvedených zasahovat u dalších tří dětí podobně útlého věku. Utrpěly rovněž opařeniny nebo popáleniny chemickou látkou. Jde o velmi bolestivá poranění, která vyžadují náročnou léčbu a nezřídka zanechávají trvalé následky. Přitom k jejich vzniku mnohdy stačí jen malá chvilka nepozornosti rodičů, či nevhodně odložená nádoba s horkou tekutinou, či dráždivou chemikálií," dodává mluvčí.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Úřád vlády České republiky - sídlo

od 31 670 Kč/měsíc

Detail

KANTRY PLUS družstvo - Štěpánovice

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Pfeifer Holz s.r.o.

od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků