Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třináctiletého chlapce v Bohumíně zranila spadlá lípa

Silný vítr způsobil v Moravskoslezském kraji dvě desítky událostí. Nejčastěji šlo o padající listnaté a jehličnaté stromy. V Bohumíně zranila padající lípa třináctiletého chlapce.

"Na místo byla vyslána nejbližší posádka RZP a letečtí záchranáři z Ostravy. První tým byl u pacienta během pěti minut od nahlášení. Třináctiletý chlapec jel, podle informací, které mají záchranáři k dispozici, na koloběžce, když poryv větru způsobil na ulici pád vzrostlého stromu. Ten dopadl kmenem na zaparkované vozidlo a korunou zasáhl dítě, jež zůstalo pod větvemi. Záchranáři za pomoci hasičů chlapce vynesli na vyprošťovacím rámu a zahájili jeho ošetřování. Postižený byl při vědomí, zasahující lékař při prvotní vyšetření zjistil na jeho těle mnohočetné oděrky, a to v oblasti hlavy a horních končetin, došlo rovněž k poranění dolní končetiny. Týmy ZZS poskytly přednemocniční neodkladnou péči. Stav dítěte nebyl život ohrožující, vzhledem k mechanismu úrazu jej však do zdravotnického zařízené přepravil vrtulník LZS. Dítě bylo předáno na oddělení urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice," píše k události mluvčí ZZS MSK Petr Kůdela.

"V Novém Bohumíně spadla zhruba hodinu po pondělním poledni na chlapce a ještě na zaparkované auto lípa, vysoká 20 metrů. Hasiči nemuseli chlapce vyprošťovat, asistovali týmu ZZS MSK při jeho uložení a transportu do vrtulníku LZS. Pak lípu opatrně pořezali," dodal k zásahu mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Foto: HZS MSK
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

UNICLEAN spol. s r.o.

od 10 950 Kč/měsíc

Detail

OASA FABRICS s.r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

LESK služby s.r.o.- pracoviště Opava

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků