Opavské ANO jde do komunálních voleb s jasným cílem

  • 15:48,
  • Opava ,

Češi si na podzim zvolí nová zastupitelstva obcí. Říjnové komunální volby mohou řádně zamíchat rozložením politických sil na radnicích. Změnit současný stav v Opavě se pokusí hnutí ANO, které na tiskové konferenci představilo špičku své kandidátky.

Jsme jeden tým a jako tým budeme pracovat. Takto se prezentovali na tiskové konferenci kandidáti hnutí ANO, kteří se budou v letošních komunálních volbách ucházet o přízeň svých voličů v Opavě.

„V podstatě je jedno, kdo je jednička, dvojka, trojka, čtyřka. Pracujeme v týmu a veškerá rozhodnutí konzultujeme navzájem,“ řekl Igor Hendrych.

Přestože vysokoškolský pedagog a zastupitel Moravskoslezského kraje Igor Hendrych, je lídrem celé kandidátky, o post primátora se bude ucházet Tomáš Navrátil. Trojkou na kandidátce je pak poslanec Pavel Juříček.

„To co je funkční, měnit nechceme. Pro nefukční věci, je potřeba nastartovat nový koncept. Ten ale nechceme udělat jen na čtyři roky, chceme to udělat konsenzuálně i s ostaními politickými stranami tak, aby ten proces byl dlouhodobější,“ vysvětlil Juříček.

„Město je zadlužené, máme málo zdrojů na financování. Budeme proto hledat různé zdroje. V první řadě jsou to samozřejmě různé dotace, na které budeme moci dosáhnout, ale budou to také soukromé zdroje. Budeme chtít spolupracovat s místními významnými podnikateli, kteří mohou přispět k rozvoji města. Budeme hledat společné programy a projekty, na kterých se budou moci finančně podílet a spolupracovat s městem,“ doplnil kandidát na primátora Opavy Tomáš Navrátil.

V rámci komunálních voleb se bude na Opavsku volit i nový senátor. Za hnutí ANO se o tento post bude ucházet Simona Horáková.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

STAVEBNÍ PODNIK PLZEŇ s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 590 Kč/měsíc

Detail

VIVIANUS s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků