Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavské ANO jde do komunálních voleb s jasným cílem

  • Opava,

Češi si na podzim zvolí nová zastupitelstva obcí. Říjnové komunální volby mohou řádně zamíchat rozložením politických sil na radnicích. Změnit současný stav v Opavě se pokusí hnutí ANO, které na tiskové konferenci představilo špičku své kandidátky.

Jsme jeden tým a jako tým budeme pracovat. Takto se prezentovali na tiskové konferenci kandidáti hnutí ANO, kteří se budou v letošních komunálních volbách ucházet o přízeň svých voličů v Opavě.

„V podstatě je jedno, kdo je jednička, dvojka, trojka, čtyřka. Pracujeme v týmu a veškerá rozhodnutí konzultujeme navzájem,“ řekl Igor Hendrych.

Přestože vysokoškolský pedagog a zastupitel Moravskoslezského kraje Igor Hendrych, je lídrem celé kandidátky, o post primátora se bude ucházet Tomáš Navrátil. Trojkou na kandidátce je pak poslanec Pavel Juříček.

„To co je funkční, měnit nechceme. Pro nefukční věci, je potřeba nastartovat nový koncept. Ten ale nechceme udělat jen na čtyři roky, chceme to udělat konsenzuálně i s ostaními politickými stranami tak, aby ten proces byl dlouhodobější,“ vysvětlil Juříček.

„Město je zadlužené, máme málo zdrojů na financování. Budeme proto hledat různé zdroje. V první řadě jsou to samozřejmě různé dotace, na které budeme moci dosáhnout, ale budou to také soukromé zdroje. Budeme chtít spolupracovat s místními významnými podnikateli, kteří mohou přispět k rozvoji města. Budeme hledat společné programy a projekty, na kterých se budou moci finančně podílet a spolupracovat s městem,“ doplnil kandidát na primátora Opavy Tomáš Navrátil.

V rámci komunálních voleb se bude na Opavsku volit i nový senátor. Za hnutí ANO se o tento post bude ucházet Simona Horáková.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail