Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitel FNO Evžen Machytka rezignoval, dočasně jej nahradí náměstek Vávra

Evžen Machytka se sám vzdal funkce ředitele Fakultní nemocnice Ostrava. Jeho rozhodnutí uvítal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Ten zhodnotil Machytkovo rozhodnutí jako rozumný krok. Fakultní nemocnici zatím povede ředitelův náměstek pro vědu a výzkum Petr Vávra.

Napětí v porubské fakultní nemocnici gradovalo několik měsíců. Ředitel Machytka byl v jejím čele od února, kdy nahradil Svatopluka Němečka. Manažerské změny přivedly k odvolání přednostu chirurgické kliniky Igor Penka, dále přednostu Ústavu soudního lékařství Igora Dvořáčka, přednostku Ústavu patologie Janu Dvořáčkovou a přednostu interní kliniky Arnošta Martínka. 

Po následném odvolání přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky Ondřeje Šimetky se kromě zaměstnanců výrazně ohradily i odbory a studenti. Situaci přijel do Ostravy řešit i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ačkoliv z Moravskoslezského kraje odjel bez konečného rozhodnutí o dalším postupu. Machytkovu rezignaci teď ministr označil jako rozumný krok.

"Před týdnem jsem na setkání s ministrem zdravotnictví řekl, že by bylo ideální, kdyby Evžen Machytka z pozice ředitele nemocnice sám odstoupil. Jsem rád, že se tak stalo. Věřím, že se krizová situace v nemocnici začne rychle řešit a v centru pozornosti budou opět pacienti," uvedl na svém twitterovém účtu hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO 2011). 

Rezignaci Machytky schvalují i odbory, zároveň ale mají obavu z údajné úzké vazby mezi dočasným nástupcem Vávrou a Evženem Machytkou. Petr Vávra bude do funkce jmenován 29. října, poté povede nemocnici do doby, než bude v konkurzu vybrán nový ředitel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy