Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horská služba Beskydy varuje před pohybem v lese, hrozí pád větví a stromů

Vzhledem k panujícím klimatickým podmínkám v Beskydech varuje Horská služba návštěvníky pohoří před nebezpečím v lesních lokalitách.

„Nad výškou 700 metrů nad mořem jsou stromy obalené vrstvou těžkého sněhu. V horách nyní fouká silný, místy prudce nárazový vítr a větve i celé části stromu se lámou. Proto za těchto podmínek považujeme jakýkoliv pohyb v lese za riziko ohrožení zdraví či dokonce života,“ varoval důrazně návštěvníky Beskyd náčelník zdejší Horské služby Radim Pavlica.

Zvýšenou pozornost tomuto varování by měli věnovat především všichni, kdo se chystají v sobotu na akci Ledové sochy na Pustevnách. „Očekáváme kolem deseti tisíc návštěvníků a ti všichni by se měli vyvarovat vstupu pod stromy. Především je důležité, aby dali pozor na své děti, kterých tam asi bude mnoho,“ upozornil náčelník Pavlica s tím, že rodiče by měli pečlivě na děti dohlížet a nepouštět je mimo areál akce.

„Byl bych nerad, aby návštěvníci pohoří varování podceňovali. Ohroženi jsou skutečně všichni, před terénní čtyřkolku našich záchranářů při cestě horským lesem spadl takto zlomený strom. Nyní musíme i přes nebezpečí dalšího pádu na členy HS cestu prořezat,“ popsal situaci v ohrožených oblastech Radim Pavlica.

Foto dnešního stavu lesního porostu v Beskydech, autor: HS Beskydy

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy