Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiče zaměstnávají vážné dopravní nehody

Hasiči Moravskoslezského kraje vyjížděli v pátek k pěti vážným dopravním nehodám. Během soboty přibyly další tři. Šlo o nehody osobních aut a jednoho autobusu. Jedna osoba přišla o život a několik lidí bylo zraněno.

První tři nehody se staly v rozmezí 4 minut. První v čase 15:57 hod. byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda v Ostravě, městské části Radvanice, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. "Hasiči po příjezdu na místo události provedli protipožární opatření a bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení z vozidla vyprostili dvě osoby," popsal událost Lukáš Popp, zástupce mluvčího HZS MSK. 

Při druhé nehodě došlo ke sjetí autobusu do příkopu v lokalitě obce Staré Město v okrese Bruntál. Na místě hasiči vyprostili za použití nastavovacího žebříku z autobusu 4 zraněné osoby. V autobuse cestovalo celkem 25 osob. Hasiči zajistili nezraněným cestujícím náhradní autobusovou dopravu hasičským autobusem dislokovaným na stanici v Bruntále. "Třetí dopravní nehoda byla na operační středisko hasičů nahlášena v čase 16:01 hod., kdy došlo k převrácení vozidla na střechu v obci Štěpánkovice v okrese Opava. U této nehody došlo ke zranění 4 osob, které ve vozidle cestovaly," řekl Popp. 

Poslední dvě nehody se staly po 19 hodině v rozmezí 36 minut. Při první došlo k nehodě 3 osobních automobilů dálnici D1, druhá se stala v Ostravě, v městské části Kunčice. "Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě vozidla, ve kterém zůstal zaklíněný řidič, který již nejevil známky života a přítomný lékař konstatoval zranění neslučitelná se životem," uzavřel zástupce mluvčího HZS MSK Lukáš Popp.

Ani sobotní ráno nepřineslo Moravskoslezským hasičům klid od dopravních nehod. Od brzkého rána až po sobotní odpoledne se staly již tři dopravní nehody.

foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy