Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická dopravní nehoda mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi, zemřel 32letý muž

Celý MS kraj |

Zdravotnická záchranná služba MSK zasahovala ve středu 13. března v pozdních večerních hodinách u vážné dopravní nehody na Opavsku. Informaci o havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu u silnice mezi obcemi Kravaře a Štěpánkovice, přijali operátoři ZZS několik minut po třiadvacáté hodině. Na místo spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému vyjely opavské posádky rendez-vous a RZP, k noční misi byl rovněž vyslán vrtulník LZS z Ostravy.

"V pozdních nočních hodinách 13. března 2019 s největší pravděpodobností 32letý muž z Opavska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdní od Kravař na obec Štěpánkovice, přičemž z dosud přesně nezjištěného důvodu na přímém úseku silnice vyjel vlevo, vjel do silničního příkopu a následně čelně narazil do vzrostlého stromu. Po oznámení této kolizní situace v dopravě náhodnými svědky se na místo ihned dostavila osádka sanitního vozidla Rychlé záchranné služby a nejbližší službu konající policejní hlídka, jenž započala s oživovacími pokusy, přilétla zde i záchranářská helikoptéra, avšak výše uvedený 32letý muž utrpěl při dopravní nehodě zranění neslučitelná se životem a zasahující lékaři konstatovali jeho úmrtí," komentuje událost mluvčí PČR René Černohorský.

"Celá záležitost je nyní prověřována ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů, kteří žádají případné bezprostřední svědky dopravní nehody o sdělení jakýchkoli informací, jak k tragické události došlo. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 200 tisíc korun, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl ovlivněn alkoholem či jinými návykovými látkami. Dosavadním šetřením nebylo zjištěno, že by došlo ke zranění případně další zúčastněné osoby," dodává mluvčí PČR.

"Ve vozidle zůstal po kolizi dvaatřicetiletý muž, kterému začali před příjezdem posádek záchranné služby poskytovat základní první pomoc policisté. Pacient nejevil žádné známky života – byl v bezvědomí, bezdeší a došlo k selhání jeho srdeční činnosti. Záchranáři u něj zahájili rozšířenou resuscitaci, za pomocí léků a přístrojové techniky se pokoušeli o jeho záchranu. Muži zajistili dýchací cesty, umělou plicní ventilaci, pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili vstup do kostní dřeně. Zasahující lékaři zjistili přítomnost mnohočetných poranění, a to v oblast hlavy, hrudníku, břicha i končetin. Přes veškerou snahu a tři čtvrtě
hodiny probíhající resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh pacienta a lékař ZZS musel nakonec konstatovat jeho smrt," uvádí v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Foto: ZZS MSK

Nahlásit chybu


K tématu

Traktor se převrátil na louce. Tři lidé vyskočili, čtvrtý se těžce zranil

15. června 2025 9:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Čtyři lidé jeli na traktoru po louce na Novojičínsku. V kopci se najednou stal stroj neovladatelným a převrátil se. Tři lidé z něj těsně předtím vyskočili, čtvrtého stroj zavalil a těžce zranil. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Po střetu tří aut na dálnici D48 byl vážně zraněn muž zajišťující dopravní značení

29. dubna 2025 14:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U Příboru se na dálnici D48 srazila dvě projíždějící auta. Náraz doslova rozmetal auto s cedulí o zúžení a snížení rychlosti. Jeden z pracovníků byl při nehodě zraněn a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Policie hledá svědky.

Dva zranění po havárii čtyřkolky na Frýdecko-Místecku. Řidič nadýchal 2 promile

24. července 2025 13:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dva muži popili alkohol a pak si šli zřejmě zajezdit do pole na čtyřkolce. Řidič ale stroj v kopci převrátil a oba muže museli záchranáři kvůli zranění převézt do nemocnic.


Při evropském Speed marathonu policisté tasili radary a řidiči citelně zpomalili

Dnes 11:27 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V celé Evropě se ve středu konala preventivní akce zaměřená na kontrolu dodržování rychlosti vozidel. Speed marathon se konal také v Moravskoslezském kraji.

Karviná pokračuje v proměně veřejných míst

Včera 17:20 | Karviná | Anna Břenková

Zvelebování veřejných míst v Karviné nekončí. Město navazuje na opravy z loňska a tentokrát se zaměřuje na okolí kina Centrum. Rozbahněnou pěšinu tam nahradí nová zeleň.

Tragická nehoda v Hlučíně. Řidička skútru zemřela po střetu s osobním autem

Včera 14:37, vydáno včera 12:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jela po hlavní a nedostala přednost. Následoval doslova čelní náraz do osobního auta, které odbočovalo vlevo. Pro ženu na skútru byl bohužel smrtelný. I když záchranáři o její život bojovali na místě dlouhé desítky minut.

Technické obory lákají, hlavně ty s maturitou

Včera 10:32 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední školy v MS kraji žijí v těchto dnech nejen maturitami, ale také přijímacími zkouškami. My jsme natáčeli na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku, která nabízí kromě učebních oborů i čtyři obory maturitní.

Richard Vereš byl zvolen do významné funkce v Radě Evropy. Vzrostl tím vliv Česka

Starosta Slezské Ostravy Richard Vereš uspěl na evropské scéně. Byl zvolen viceprezidentem Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy, jedné z klíčových institucí tohoto orgánu. Jde nejen o významné ocenění jeho práce, ale i posílení pozice Česka v Evropě.

Rizikové místo nahradí bezpečnější řešení. V Krásném Poli začala stavba nové okružní křižovatky

13. dubna 2026 10:11 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V Krásném Poli na křížení ulic Opavská a Družební začala stavba nové okružní křižovatky. Ta nahradí nepřehledné rizikové místo. Řidiče čekají zhruba dva a půl měsíce komplikace v podobě úplné uzavírky.

Fulnek se opět zapojil do akce Ukliďme Česko, dobrovolníci vysbírali 1550 kilogramů odpadu

13. dubna 2026 19:30 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek se koncem března i tentokrát zapojil do dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Rukavice a odpadkové pytle si mohli občané vyzvednout v areálu Technických služeb. Ruku k dílu přidali i zástupci města.

Být policistou na zkoušku si vyzkoušeli středoškoláci v rámci náborové akce PČR

13. dubna 2026 19:07 | Bruntál | Karel Soukop

Náborová akce Policistou na zkoušku byla pro studenty v Bruntále nejen užitečnou informací, ale také prověrkou jejich sil a schopností, stát se součástí Policie ČR. Policisté přijeli do školy s prezentací své práce, svého vybavení i ukázkami činnosti.

Studénka má držitele českého sběratelského rekordu

Včera 8:59 | Studénka | Petra Dorazilová

Jaroslav Holub ze Studénky je držitelem českého rekordu za největší sbírku vlaječek. Doma jich má vystaveno více než 6 tisíc 600. Výjimečnost jeho kolekce potvrdil certifikát Agentury Dobrý den

Oderské Tošovice se dočkají nového vodovodu, druhá etapa se dokončí do léta

13. dubna 2026 19:00 | Odry | Michal Slonina

Významná investiční akce se v Odrách týká místní části Tošovice. Občané se tu konečně dočkají nového vodovodu. Část už je hotová a stavební práce pokračují.

Manželé z Ukrajiny využili humanitární dávky. Stát podvedli o 300 tisíc korun

Dnes 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva roky neoprávněně pobírali humanitární dávky. Muž se vydával za invalidu a žena o peníze žádala z Ukrajiny, i když v Česku vůbec nežila. Celkem stát připravili o více než 300 000 korun, které chtěli původně použít na nákup auta. Místo vozu je však čeká trest a vyhoštění z republiky.

Policisté budou měřit na 57 místech v Moravskoslezském kraji

Včera 15:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu by si měli všichni řidiči dát pozor na maximální povolenou rychlost. Policisté v celé zemi se totiž opět zapojí do akce Speed Marathon. V Moravskoslezském kraji se bude měřit na 57 místech. Ta vychází z návrhů lidí, kteří je označili jako riziková.

Sezonu na hradě Štramberku zahájil rytířský turnaj

13. dubna 2026 13:19 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Návštěvnické sezona začala také na hradě Štramberk. Jeho brány se sice otevřely už v březnu, slavnostní zahájení sezony se ale konalo až v sobotu 11. dubna.

Hosté ve studiu: Petra Riedlová, Spiros Tavandzis, České centrum signálních zvířat

13. dubna 2026 12:01 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Psi dokážou vycítit nádorová onemocnění dřív, než je odhalí lékaři

7 hodin bojovali hasiči s ohněm při požáru stavení v Hradci nad Moravicí

13. dubna 2026 9:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

13 jednotek hasičů i těžká technika Záchranného útvaru Hlučín zasahovalo o víkendu u rozsáhlého požáru hospodářského stavení v Hradci nad Moravicí. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu a s ohněm bojovali hasiči 7 hodin. Další den jim pak zabrala ještě likvidace a bourání zničeného objektu. Škoda je 2 miliony korun.

Požár kompletně zničil dřevěnou Roubenku v Dobré, škoda je 3 miliony

12. dubna 2026 13:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

7 jednotek hasičů zasahovalo v neděli ráno u požáru dřevěné roubenky mezi Dobrou a Nošovicemi. Oheň objekt kompletně zničil a škoda je 3 miliony korun. Při hašení se propadla i střecha. Nikomu se nic nestalo.

Tragická dopravní nehoda mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi, zemřel 32letý muž
Vydáno 14. března 2019 8:58, Celý MS kraj, Redakce
Zdravotnická záchranná služba MSK zasahovala ve středu 13. března v pozdních večerních hodinách u vážné dopravní nehody na Opavsku. Informaci o havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu u silnice mezi obcemi Kravaře a Štěpánkovice, přijali operátoři ZZS několik minut po třiadvacáté hodině. Na místo spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému vyjely opavské posádky rendez-vous a RZP, k noční misi byl rovněž vyslán vrtulník LZS z Ostravy.

"V pozdních nočních hodinách 13. března 2019 s největší pravděpodobností 32letý muž z Opavska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdní od Kravař na obec Štěpánkovice, přičemž z dosud přesně nezjištěného důvodu na přímém úseku silnice vyjel vlevo, vjel do silničního příkopu a následně čelně narazil do vzrostlého stromu. Po oznámení této kolizní situace v dopravě náhodnými svědky se na místo ihned dostavila osádka sanitního vozidla Rychlé záchranné služby a nejbližší službu konající policejní hlídka, jenž započala s oživovacími pokusy, přilétla zde i záchranářská helikoptéra, avšak výše uvedený 32letý muž utrpěl při dopravní nehodě zranění neslučitelná se životem a zasahující lékaři konstatovali jeho úmrtí," komentuje událost mluvčí PČR René Černohorský.

"Celá záležitost je nyní prověřována ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů, kteří žádají případné bezprostřední svědky dopravní nehody o sdělení jakýchkoli informací, jak k tragické události došlo. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 200 tisíc korun, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl ovlivněn alkoholem či jinými návykovými látkami. Dosavadním šetřením nebylo zjištěno, že by došlo ke zranění případně další zúčastněné osoby," dodává mluvčí PČR.

"Ve vozidle zůstal po kolizi dvaatřicetiletý muž, kterému začali před příjezdem posádek záchranné služby poskytovat základní první pomoc policisté. Pacient nejevil žádné známky života – byl v bezvědomí, bezdeší a došlo k selhání jeho srdeční činnosti. Záchranáři u něj zahájili rozšířenou resuscitaci, za pomocí léků a přístrojové techniky se pokoušeli o jeho záchranu. Muži zajistili dýchací cesty, umělou plicní ventilaci, pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili vstup do kostní dřeně. Zasahující lékaři zjistili přítomnost mnohočetných poranění, a to v oblast hlavy, hrudníku, břicha i končetin. Přes veškerou snahu a tři čtvrtě
hodiny probíhající resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh pacienta a lékař ZZS musel nakonec konstatovat jeho smrt," uvádí v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Foto: ZZS MSK

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000015567/tragicka-dopravni-nehoda-mezi-kravaremi-a-stepankovicemi-zemrel-32lety-muz