Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paraglidista přistál na stromě, z 20metrové výšky ho vyprostili hasiči

Hasiči společně se členy Horské služby Beskydy zachraňovali v sobotu zkušeného paraglidistu, který při letu z beskydského vrchu Javorový přistál nečekaně, místo na zemi, na vzrostlém buku v katastru obce Krásná na Frýdecko-místecku. Z výšky 20 metrů mu záchranáři pomohli pomocí lezecké techniky a sousedního stromu. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči společně se členy Horské služby Beskydy zachraňovali v sobotu zkušeného paraglidistku, který při letu z beskydského vrchu Javorový přistál nečekaně, místo na zemi, na vzrostlém buku v katastru obce Krásná na Frýdecko-místecku. Z výšky 20 metrů mu záchranáři pomohli pomocí lezecké techniky a sousedního stromu. Událost se obešla bez zranění.

Na tísňovou linku hasičů volal v sobotu odpoledne zhruba čtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, že skončil v koruně buku i s padákem. „Do lesa u obce Krásná za ním dojely dvě hasičské jednotky, jedno specializované lezecké družstvo ze stanice Frýdek-Místek, a druhý tým z Nošovic. Vydatně jim pomáhali dva členové Horské služby Beskydy. Muž byl brzy dole na pevné zemi. O padák se musí dodatečně postarat sám,“ uvedl k události tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Lezecké družstvo moravskoslezských hasičů pak při cestě na domovskou stanici do Frýdku-Místku ještě stačilo ošetřit v Nošovicích staršího cyklistu, který spadl z kola. Měl tržnou ránu na hlavě a zlomený nos.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy