Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paraglidista přistál na stromě, z 20metrové výšky ho vyprostili hasiči

Hasiči společně se členy Horské služby Beskydy zachraňovali v sobotu zkušeného paraglidistu, který při letu z beskydského vrchu Javorový přistál nečekaně, místo na zemi, na vzrostlém buku v katastru obce Krásná na Frýdecko-místecku. Z výšky 20 metrů mu záchranáři pomohli pomocí lezecké techniky a sousedního stromu. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči společně se členy Horské služby Beskydy zachraňovali v sobotu zkušeného paraglidistku, který při letu z beskydského vrchu Javorový přistál nečekaně, místo na zemi, na vzrostlém buku v katastru obce Krásná na Frýdecko-místecku. Z výšky 20 metrů mu záchranáři pomohli pomocí lezecké techniky a sousedního stromu. Událost se obešla bez zranění.

Na tísňovou linku hasičů volal v sobotu odpoledne zhruba čtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, že skončil v koruně buku i s padákem. „Do lesa u obce Krásná za ním dojely dvě hasičské jednotky, jedno specializované lezecké družstvo ze stanice Frýdek-Místek, a druhý tým z Nošovic. Vydatně jim pomáhali dva členové Horské služby Beskydy. Muž byl brzy dole na pevné zemi. O padák se musí dodatečně postarat sám,“ uvedl k události tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Lezecké družstvo moravskoslezských hasičů pak při cestě na domovskou stanici do Frýdku-Místku ještě stačilo ošetřit v Nošovicích staršího cyklistu, který spadl z kola. Měl tržnou ránu na hlavě a zlomený nos.

Foto: HZS MSK
Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Žatecké lahůdky s.r.o.

od 12 075 Kč/měsíc

Detail

Vazební věznice Praha - Pankrác

od 58 030 do 69 650 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10, příspěvková organizace - sídlo

od 30 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků