Paraglidista přistál na stromě, z 20metrové výšky ho vyprostili hasiči

Hasiči společně se členy Horské služby Beskydy zachraňovali v sobotu zkušeného paraglidistu, který při letu z beskydského vrchu Javorový přistál nečekaně, místo na zemi, na vzrostlém buku v katastru obce Krásná na Frýdecko-místecku. Z výšky 20 metrů mu záchranáři pomohli pomocí lezecké techniky a sousedního stromu. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči společně se členy Horské služby Beskydy zachraňovali v sobotu zkušeného paraglidistku, který při letu z beskydského vrchu Javorový přistál nečekaně, místo na zemi, na vzrostlém buku v katastru obce Krásná na Frýdecko-místecku. Z výšky 20 metrů mu záchranáři pomohli pomocí lezecké techniky a sousedního stromu. Událost se obešla bez zranění.

Na tísňovou linku hasičů volal v sobotu odpoledne zhruba čtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, že skončil v koruně buku i s padákem. „Do lesa u obce Krásná za ním dojely dvě hasičské jednotky, jedno specializované lezecké družstvo ze stanice Frýdek-Místek, a druhý tým z Nošovic. Vydatně jim pomáhali dva členové Horské služby Beskydy. Muž byl brzy dole na pevné zemi. O padák se musí dodatečně postarat sám,“ uvedl k události tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Lezecké družstvo moravskoslezských hasičů pak při cestě na domovskou stanici do Frýdku-Místku ještě stačilo ošetřit v Nošovicích staršího cyklistu, který spadl z kola. Měl tržnou ránu na hlavě a zlomený nos.

Foto: HZS MSK
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 0:42
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 0:42
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků