Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná nehoda v Horní Suché, hasiči posádku dlouho vyprošťovali

Velmi komplikovaný zásah mají za sebou hasiči a záchranáři v Horní Suché. Po nárazu dodávky do stromu uvnitř zůstali zaklíněni dva lidé.

Nehoda se stala na Dělnické ulici ve směru od Karviné na Havířov. Dodávka nejprve narazila do stromu a poté se značně zdeformovaná převrátila na bok. Na místě zasahovaly všechno složky IZS a přistál také vrtulník LZS. Hasiči měli velmi komplikovanou práci a ke zraněným se museli dostat až přes nákladní prostor vozu.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý krátce před sedmou hodinou večerní. Do Horní Suché ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov a Karviná, celkem třemi vozidly. Vyprošťování dvou zraněných mužů bylo podle velitele zásahu komplikované, hasiči použili všechny druhy hydraulických nástrojů, mj. nůžky, rozpínák a hydraulický válec. Jeden z mužů po úspěšném vyproštění odletěl do nemocnice vrtulníkem LZS, druhého odvezla sanitka ZZS MSK. Hasiči ještě asistovali při nakládání havarované dodávky na vozidlo odtahové služby," komentuje zásah hasičů mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

"Na pomoc postiženým ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci Havířov a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Muž, jehož identitu záchranná služba v době zásahu neznala, zůstal zaklíněn ve vraku vozidla. Vyproštění bylo velmi náročné a podařilo se až po více než hodinové práci hasičů. Poskytování přednemocniční neodkladné péče proto záchranáři zahájili ještě uvnitř automobilu. Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty intubací a převést na přístrojem řízenou ventilaci. S mnohočetnými poraněními a v život ohrožujícím stavu jej poté vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Pětatřicetiletý muž byl rovněž zaklíněn, byl při vědomí a utrpěl vícečetná poranění. Ve vážném stavu jej po vyproštění a ošetření pozemní posádka ZZS přepravila do ostravské Fakultní nemocnice," píše v tiskové zprávě k zásahu zdravotnických záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Foto: Dagmar Adámková a HZS MSK
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Z A S Děčín s.r.o. - 01 (sídlo)

od 14 600 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

UNION MARKET s.r.o., prac.

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků