Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva turisté potřebovali v Beskydech pomoc, záchranáři se k nim dostali pomocí vrtulníku

Hned dva zásahy, při kterých musel do hor přiletět vrtulník, mají za sebou během sobotního odpoledne záchranáři na Třinecku a Jablunkovsku.

V sobotu přibližně kolem druhé hodiny byla Horská služba vyzvána, aby vyjela do oblasti vrcholu Filipka. Nahlášena byla porucha vědomí s křečemi v terénu. Dvaačtyřicetiletého muže bylo nutno ošetřit s obtížemi interního charakteru a poté jej přepravit do třinecké nemocnice.

„Dispečink linky 155 nás vyslal ke dvaačtyřicetiletému turistovi s poruchou vědomí a křečemi. Na místo dosedl i vrtulník LZS, takže jsme spolu s jejich lékařem ihned začali s ošetřením pacienta. Ten byl poté transportován k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení,“ uvedl Libor Kluz, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Po půl páté pak přijali záchranáři výzvu k zásahu přímo v prostoru vrchu Javorový. „Čtyřiatřicetiletá žena uklouzla a spadla při sestupu z kopce. Při pádu na zem si poranila dolní končetinu. K úrazu došlo ve strmém a obtížně přístupném terénu, nevhodném pro zásah pozemní technikou. Proto jsme požádali o spolupráci opět LZS,“ popsal situaci na místě nehody Libor Kluz.

Posádka vrtulníku využila k transportu pacientky podvěs se třicetimetrovým lanem. „Žena byla po prvotním vyšetření vyzvednuta a v podvěsu přenesena na parkoviště pod Javorovým. Tam byla převzata na palubu stroje a po dalších provedených opatřeních přepravena na traumatologickou ambulanci ostravské Fakultní nemocnice,“ konstatoval mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

"K transportu pacientky použili letečtí záchranáři podvěsu se třicetimetrovým lanem. Pak přelétli na místo, kde mohli bez problémů ženu v podvěsu spustit a sami přistát. Pak jí naložili a převezli do nemocnice,“ komentoval akci Radan Jaškovský, pověřený náčelník Horské služby Beskydy.

zdroj: Deník


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků