Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší současné hrozby podle hasičů? Sucho a elektromobily. Na mezinárodní konferenci se mluvilo i o dronech

Sucho a elektromobily - to jsou podle hasičů v současné době největší hrozby nejen u nás, ale ve většině zemí světa. Proto to byla hlavní témata mezinárodní konferenci organizace CTIF, která se uskutečnila v Ostravě. Novým pomocníkem hasičů by v budoucnu měly být drony.

V červnu letošního roku poničil požár 12 autobusů ostravského dopravního podniku. Mezi nimi byly i 2 nové elektrobusy, které prý hašení komplikovaly. Právě elektroauta se rychle rozšiřují a jsou novou výzvou pro hasiče. Proto byly jedním z hlavních témat mezinárodní konference hasičské organizace CTIF, která se uskutečnila v Ostravě. "Je to pro nás pocta. Loni to bylo v Belgii v Bruselu. Na druhou stranu je s tím spousta práce, ale podařilo se sehnat špičkové přednášející," vysvětluje místopředseda CTIF a senátor Zdeněk Nytra.

250 delegátů ze všech koutů světa si vyslechlo nejnovější trendy při záchraně osob i majetku. Jedním z nich jsou například drony, které se v těchto dnech dostávají do vybavení hasičů a mohou být velkým pomocníkem. "Nás to extrémně zajímá, protože jsme v situaci, kdy bychom měli dostat do výbavy jednoho z prvních dronů," potvrzuje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Delegáty pozdravil i primátor Ostravy Tomáš Macura. Město na bezpečnost svých občanů hodně dbá a podporuje profesionální i dobrovolné hasiče. "To, že je poprvé v taková konference v České republice a hned v Ostravě, je jakýmsi oceněním toho, že úroveň podpory hasičů je tady mimořádná,"  dodává Tomáš Macura.

Hasiči moravskoslezského kraje se pochlubili i Centrem bezpečné jízdy Libros, kde často trénují a díky unikátní smykové desce sem jezdí hasiči i ze zahraničí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy