Největší současné hrozby podle hasičů? Sucho a elektromobily. Na mezinárodní konferenci se mluvilo i o dronech

Sucho a elektromobily - to jsou podle hasičů v současné době největší hrozby nejen u nás, ale ve většině zemí světa. Proto to byla hlavní témata mezinárodní konferenci organizace CTIF, která se uskutečnila v Ostravě. Novým pomocníkem hasičů by v budoucnu měly být drony.

V červnu letošního roku poničil požár 12 autobusů ostravského dopravního podniku. Mezi nimi byly i 2 nové elektrobusy, které prý hašení komplikovaly. Právě elektroauta se rychle rozšiřují a jsou novou výzvou pro hasiče. Proto byly jedním z hlavních témat mezinárodní konference hasičské organizace CTIF, která se uskutečnila v Ostravě. "Je to pro nás pocta. Loni to bylo v Belgii v Bruselu. Na druhou stranu je s tím spousta práce, ale podařilo se sehnat špičkové přednášející," vysvětluje místopředseda CTIF a senátor Zdeněk Nytra.

250 delegátů ze všech koutů světa si vyslechlo nejnovější trendy při záchraně osob i majetku. Jedním z nich jsou například drony, které se v těchto dnech dostávají do vybavení hasičů a mohou být velkým pomocníkem. "Nás to extrémně zajímá, protože jsme v situaci, kdy bychom měli dostat do výbavy jednoho z prvních dronů," potvrzuje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Delegáty pozdravil i primátor Ostravy Tomáš Macura. Město na bezpečnost svých občanů hodně dbá a podporuje profesionální i dobrovolné hasiče. "To, že je poprvé v taková konference v České republice a hned v Ostravě, je jakýmsi oceněním toho, že úroveň podpory hasičů je tady mimořádná,"  dodává Tomáš Macura.

Hasiči moravskoslezského kraje se pochlubili i Centrem bezpečné jízdy Libros, kde často trénují a díky unikátní smykové desce sem jezdí hasiči i ze zahraničí. 
Listopad v souvislostech / přednáška

Dnes 17:00 - 23:04
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

Zítra 16:00 - 13.11. 23:04
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 13.11. 23:04
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků