Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Prodloužené Rudné už leží asfalt. Stavebníkům zatím přeje počasí

Dnes potěšíme všechny, kdo už se těší na dokončení Prodloužené Rudné. Počasí zatím stavebníkům mimořádně přeje a tak stavba postupuje mílovými kroky. Na celých 414 metrech dokonce leží asfalt a v pátek už pracovníci betonovali pilíř pro lávku, která silnici přemostí.

Pokud se den co den rozčilujete v zácpách na Opavské nebo Rudné ulici v Ostravě a sledujete šnečí tempo dělníků, kteří silnici a most opravují, snad ani neuvěříte doslova vražednému tempu stavebníků, kteří budují chybějících 414 metrů Prodloužené Rudné. Takhle to vypadalo před měsícem a takto to vypadá nyní. "Pozitivní je, že se stihlo to, z čeho jsme měli největší strach, tzn. vyvrtat díry pro pilíř lávky a otvory pro protihlukové stěny. To se všechno stihlo dříve, než jsme čekali," potvrzuje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Asfalt je už položen v celé délce úseku a chybí jen finální odolná vrstva. Stavějí se svodidla, připravují se pilíře pro stavbu protihlukové stěny, vrtají se otvory, připraveny jsou i náspy pro stavbu lávky. Podél cesty se dělají odvodňovací koryta. "Pracuje se podle harmonogramu, který končí někdy před vánocemi, ale........je tam velké ale. Zatím to počasí přeje a pokud by přálo až do konce roku, tak se to stihne, ale jakmile začne pršet nebo mrznout, tak ty práce se prostě zastaví," dodává Unucka.

Samotná lávka bude z kovu a bude složena na jiném místě. Pak bude přepravena na Rudnou a během jediného dne usazena na své místo tak, aby mohl Dušan Richtár, který stavbu dlouhé roky blokoval, zase chodit k rybníku. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků