Otrávení psi v Rýmařově přibývají, ve městě někdo nastražuje návnady

V Rýmařově zatím neznámý pachatel tráví psy jedem. Varování se objevilo na oficiálním facebooku města. Otravy jsou potvrzeny i tamní veterinářkou. Majitelé psů by měli být opatrní, hlavně při volném pohybu psů.

"Konkrétně mám teď jeden případ, ale za poslední období čtvrt roku je to už třetí případ," komentuje situaci veterinární lékařka MVDr. Jana Furišová, která psy ošetřovala.  První dva případy byly zaznamenány před měsícem. "Ti pejsci bohužel nepřežili. Tam byly nervové příznaky a nejsem ani schopná říct, co to byl za jed. Ten aktuální případ je podle příznaků jed na myši," dodává veterinářka.

Majitelé psů si nejsou vědomi, že by jejich zvíře cokoliv podezřelého venku pozřelo. Rýmařovští pejskaři ale údajně našli návnady, kusy masa nebo párky, ve kterých byly ostré předměty. U otrav vždy závisí, jak rychle se pes dostane k lékaři. Léčba aktuálně otráveného psa je podle veterinářky na dobré cestě. Většinou se psi bohužel k veterináři dostanou ve vážném stavu, kdy už je veškerá pomoc marná.

Rýmařovská radnice informaci zaznamenala právě od tamní veterinářky a předala impuls městským strážníkům i státní policii. “Policisté z obvodního oddělení v Rýmařově přijali emailem podnět o údajných otravách psů ve městě. Do současné chvíle se ale policistům nepřihlásila žádná osoba, která by byla tímto protiprávním jednáním poškozena. Přesto se nyní rýmařovští policisté budou celou záležitostí zabývat. V případě, že se někomu zmíněný případ stal, nechť se přihlásí rýmařovským policistům nebo na linku 158,” komentuje situaci mluvčí PČR René Černohorský.

O otravách diskutují také lidé na sociálních sítích: " Na Hornoměstské už 4. otrávený a na Dukelské údajně taky, a to samé kočky. Nevím, který k**tén to dělá ale přála bych mu taky otravu, když mu to zvířátko tak vadí," píše jeden z diskutujících.

Ilustrační foto
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků