Z Mošnova se bude létat do Varšavy. Pravidelná letecká linka spojí náš kraj se světem

Dobrá zpráva přišla z Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Z Mošnova totiž začne od jara létat pravidelná letecká linka do Varšavy, která je mezinárodním uzlem a spojí tak náš kraj se zbytkem světa. Provozovat ji bude polská společnost LOT.

Hned pět krát týdně začne 30. března příštího roku létat letecká společnost LOT na pravidelné lince Ostrava Varšava. Spojení je zajištěno v takových časech, aby umožnilo snadný přestup na další spoje do Evropy, Asie a Severní Ameriky. "Je to do jisté míry přelomový krok pro naše letiště, protože jsme našli silného partnera. Partnera, který je známý ve světě a chce se rozvíjet," říká hejtman Ivo Vondrák.

Varšava je propojena z celkem 111 destinacemi po celém světě. Společnost LOT denně vysílá do vzduchu téměř 90 letadel. Z Ostravy budou létat letouny Bombardier a Embraer se 70 až 82 sedadly. "My se chováme jako kterýkoliv soukromník, který by tu linku chtěl rozlétat. Po nějakou dobu na ni budeme přispívat a očekáváme, že po 5 letech bude zisková v řádu 7 procent ročně," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Mošnovské letiště také dále počítá s rozvojem charterových letů a zcela zásadní je i rozvoj nákladní dopravy. "Máme v plánu vybudování několika velkých cargo hal. Už je to ve fázi projektové dokumentace a připravujeme vizualizace. Každé cargo, které nám narostlo aktuálně  o 50 procent, tak nám přináší peníze, které jsou mnohem větší, než osobní doprava," popisuje ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Letenka z Ostravy do Varšavy bude stát 1690 korun a let potrvá přibližně hodinu. V příštím roce chce kraj dopravci přispět na ztráty vzniklé při rozlétávání asi 10 miliony korun.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

BEST MASON s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 97 Kč/hod.

Detail

ISOTEP s.r.o. - pracoviště

od 21 360 Kč/měsíc

Detail

GEORGIOUS s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků