Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smutek, tíseň. To jsou pocity, které zažívají pacienti po střelbě v opět otevřené traumatologické ambulanci

  • Ostrava,

Snad žádný pacient, který dnes musel navštívit traumatologickou ambulanci ve fakultní nemocnici, se neubránil pocitu smutku a úzkosti. Zdravotníci, kteří byli přímo u běsnění muže, který zastřelil šest lidí, jsou i nadále doma. Nemocnice už zřídila pro pozůstalé transparentní účet.

Traumatologická ambulance, kde došlo v úterý k zavraždění šesti nevinných lidí, je opět v provozu. O běžném chodu se ale nedá hovořit. Před čekárnou stojí ochranka, která má navodit větší pocit bezpečí a popřípadě pacientům sděluje, kde mohou naleznout v nemocnici psychologickou pomoc. Pro pacienty je po události velice těžké sedět v místnosti, kde se stala takováto tragédie. 

"Ještě před několika měsíci, než se mi stal úraz, bych tušil, jak bych zareagoval. Teď  tak maximálně, že bych ho bil berlemi. Ještě než jsem se tady dostal, tak jsem přemýšlel, jestli tady není další takový podobný a jestli tady neskončíme,” řekl pacient.

"Já jsem si to uvědomoval už v úterý, kdy mě nepustili sem do nemocnice na vyšetření, na které jsem šel a řeknu vám, chudáci ti lidé a rodiny. Lékaři se to snaží nedávat najevo a nepřenášet to na pacienty, ale s lékařkou, u které jsem dneska byl, jsme se o tom také bavili a shodli jsme se na tom, že ten člověk musel mít nějaké psychické problémy,” dodal jiný pacient.

Veškerý personál dostane od nemocnice dostatek času, aby se se situací vyrovnal.

"Ten tým je obměněn po dohodě s přednostou traumatologie, protože ti lékaři a sestry, kteří tady byli v úterý ti jsou stále ještě doma a mají volno. Necháváme to na nich, protože jsou stále v kontaktu stále s psychologem a interventy, protože doznívá ta stránka psychologická," řekl ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant.

Nemocnice je velice ráda, že i dnes přichází spousta lidí darovat krev a to i z řad prvodárců. Také byl zřízen transparentní účet, kam mohou lidé posílat peníze rodinám pozůstalých.

"Byli jsme rádi, že se nám podařil už včera otevřít. Ta informace je jak na našich webových stránkách nemocnice, sociálních sítích. Účet běží a zájem je velký. Nevíme teď částku, ale sounáležitost je jak ze strany organizací, firem, občanů, včetně našich zaměstnanců,” dodal ředitel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy