Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tohle jen tak neuvidíte. Fotograf zachytil z Lysé hory západ měsíce za Pradědem

Neobvyklý fotoúlovek se v sobotu 8. února ráno podařil fotografovi Radku Hradilovi. Když vystoupal na Lysou horu, zachytil měsíc, který právě zapadal nad Jeseníky. Na fotografii je měsíc vidět jako obří koule přímo vedle Pradědu. Obě místa - Lysou horu a Praděd - dělí necelých 106 kilometrů vzdušnou čarou.

Ve správný čas na správném místě. Takto se dá mluvit o parádním fotoúlovku Radka Hradila. "Při příchodu na vrchol Lysé hory jsem měl vteřiny, abych stihl tenhle výjimečný úkaz, kdy měsíc zapadá za Pradědem, takže foto není kvalitní, ale tohle možná uvidíte poprvé a naposled ve svém životě," napsal na facebooku o fotkách jejich autor. 

Radek Hradil začal fotit zhruba od 6.50 ráno, kdy zapadal měsíc za Pradědem. Jen o 20 minut později začalo na opačné straně vycházet slunce. "Použil jsem setový objektiv Canon 18-135 mm, pak ještě Tamron 70-300 mm, foceno Canon EOS 77 D," prozradil Radek Hradil.

Ke skvělému úlovku jistě pomohlo i krásné počasí, které dnes v Beskydech a v celém Moravskoslezském kraji panovalo. Pokud se vám podaří vyfotit něco dalšího zajímavého, pošlete nám snímky na adresu polar@polar.cz, rádi je zveřejníme.

fotografie: Radek Hradil

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy