Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13letý lupič znovu zaútočil v Ostravě. Kvůli mobilu pobodal kuchyňským nožem ženu.

  • Ostrava,

V minulém týdnu jsme vás informovali o dalším útoku 13letého chlapce, který v Ostravě utrhl ženě náušnice. Uplynulo pár dní a tento nezvladatelný školák utekl z diagnostického ústavu znovu a tentokrát byl ještě agresivnější. Přímo na ulici pobodal ženu a ukradl jí mobilní telefon. Od podzimu už v Ostravě spáchal tři loupeže a byl i u čtvrté.

Potřetí během 5 týdnů skončil u výslechu na policii 13letý lupič z Ostravy. Tentokrát byl ale jeho útok opravdu brutální. Zatímco v prvních dvou případech útočil pěstmi a nohami, nyní vytáhl dlouhý kuchyňský nůž. Vytipoval si 43letou ženu a chtěl ji ukrást mobil. Bránila se a tak ji třikrát bodl do nohy. "Žena utrpěla bodné poranění v oblasti dolní končetiny. Její stav nebyl život ohrožující a po ošetření byla transportována na úrazovou ambulanci MNO," popisuje mluvčí záchranářů MS kraje Lukáš Humpl.

Stejně jako loupež na Dubině se i tato stala kolem poledne, tedy v době, kdy se všude pohybuje mnoho lidí. Policisté malého lupiče chytli velmi rychle. Zrovna totiž projížděla kolem místa činu motorizovaná hlídka a svědek auto zastavil. Školák tak opět putoval k výslechu, ale pak byl kvůli nízkému věku znovu pouze odvezen zpět do diagnostického ústavu v Těrlicku, odkud stále utíká. "Obecně lze říct, že dítě mladší 15ti let není trestně odpovědné. Pokud se však takové dítě dopustí činu jinak trestného, lze uložit některé z opatření, které zákon o soudnictví ve věcech mládeže připouští," vysvětluje soudce Okresního soudu Ostrava Dalibor Zecha.

Je pravděpodobné, že vzhledem k závažnosti útoků a stupňující se agresivitě, skončí nyní školák s nejtěžším trestem pro nezletilé. Potrestán bude za 3 loupeže. "Za tento čin, jinak trestný, loupeže bude dítěti mladšímu 15ti let uložena ochranná výchova a dítě bude přemístěno do speciálního ústavu pro děti s extrémními poruchami chování, kde tuto ochrannou výchovu bude vykonávat," uvádí státní zástupkyně Monika Oborilová.

Nezletilý lupič bude zřejmě přemístěn do speciálního diagnostického ústavu v Polance - Janové, odkud už neuteče. Čeká ho podobný režim jako ve vězení. Hned tři ze 4 loupeží, kterých se účastnil, byly v Mariánských Horách. Kvůli větší bezpečnosti tam policie posílila hlídky. 
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Borec - Tým s.r.o. - 001

od 14 910 Kč/měsíc

Detail

P-System CZ s.r.o. - Plzeňský kraj

od 14 700 Kč/měsíc

Detail

TSV TALK s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků