Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po dopravní nehodě u Rýmařova zemřelo dítě. Ženu a další dvě děti vrtulníky transportovaly do nemocnic

Složky IZS zasahovaly okolo 15. hodiny u tragické dopravní nehody nedaleko Rýmařova. Osobní auto tam z dosud nezjištěných příčin narazilo do stromu. Ve vozidle cestovala žena a tři nezletilé děti, jedno z nich zranění na místě podlehlo.

"Kolem 15. hodiny došlo k tragické dopravní nehodě. Řidička jela ve směru od obce Dolní Moravice směrem na Rýmařov. Z dosud nezjištěných příčin vyjela s vozidlem Toyota mimo vozovku, kde následně došlo k nárazu do stromu. V autě cestovala žena (ročník 1983) a tři nezletilé děti. Jedno z dětí i přes poskytnutou první pomoc bohužel na místě svému zranění podlehlo. Ženu a dvě děti do nemocnice transportoval vrtulník. Policisté na místě zjišťují příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody," uvedla k nehodě krajská policejní mluvčí Eva Michalíková.

"Pozemní posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje spolu s vrtulníkem LZS z Ostravy a LZS Olomouckého kraje, zasahovali dnes, v úterý 25. února, u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Před patnáctou hodinou došlo u Rýmařova k havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu. Ve vozidle cestovaly čtyři osoby – žena a tři děti: Chlapec školního věku byl po nehodě v bezvědomí a došlo u něj k zástavě krevního oběhu. Záchranáři prováděli kardiopulmonální resuscitaci - nepřímou srdeční masáž a umělou plicní ventilaci, spolu s podáváním léků a dalšími opatřeními. Přes veškerou snahu týmů ZZS se nepodařilo dítě zachránit, podlehlo svým mnohočetným poraněním. Další dětští pacienti – dívka a chlapec, utrpěli vícečetná poranění, byli však při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je vrtulník LZS přepravil do ostravské Fakultní nemocnice. Šestatřicetiletá žena byla ošetřena s poraněním dolní končetiny a následně letecky přepravena do FN Olomouc," píše k zásahu záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno krátce před 15. hodinou. Do Rýmařova ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Rýmařova. Ještě před příjezdem hasičů na místo nehody její svědkové vyprostili z auta tři osoby a začali podle pokynů operátora tísňové linky v mobilním telefonu oživovat jedno z vážně zraněných dětí. Tuto činnost po nich převzali hasiči a po příjezdu týmu ZZS MSK i zdravotničtí záchranáři. Přes veškerou snahu svědků a složek IZS se nepodařilo dítě zachránit. Hasiči také opatrně vyprostili z havarovaného vozidla poslední ze tří dětí. Nemuseli použít hydraulické nástroje. Hasiči vedle toho zabezpečili havarovaný automobil před případným požárem a na uniklé provozní kapaliny na silnici použili nasákavý sorbent. Po zdokumentování nehody Policií ČR asistovali při nakládání havarovaného auta na vozidlo odtahové služby a v závěru zásahu místo nehody pečlivě uklidili. Od nehody hasiči odjížděli zhruba v 18 hodin," komentuje zásah hasičů mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy