Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ježek v kleci či Rubikova kostka. Děti a dospělí řešili hlavolamy a logické hry v archeoparku

Dominantou Archeoparku v Chotěbuzi je sice ojedinělé slovanské hradiště a vystavené vzácné vykopávky, v sobotu se tam však konala jedna z akcí pro děti i jejich dospělý doprovod.

"Právě dnešní akce je náročná na mozkové závity, děti i dospělí si procvičí, jaké to je zkusit si složit různé hlavolamy, jaké to je zahrát si deskovou hru, Rubikovu kostku, ježka v kleci nebo různé dřevěné hlavolamy, které mají za úkol poskládat. Deskové her mají za úkol procvičit slovní zásobu. Některé děti skládají rychleji, některé pomaleji, některým to jde lépe, jiným hůře, ale myslím si, že pro všechny to je velká zábava,” vysvětlila muzejní pedagožka Petra Nevelöšová.

Děti i dospělé zaujaly především hlavolamy a logické úlohy. 

“Dozvěděla jsem se od kamarádky o této akci, jsme tady poprvé a moc se nám to líbí,” řekla jedna maminka.

“Jsem tady s mamkou a baví mě to. Hrajeme deskové hry a luštíme a vybarvujeme,” chválila Tereza z Třince. 

“Přijela jsem tady s rodiči. Luštím tady hlavolamy. Pomáhá mi s tím taťka a ty hlavolamy jsou celkem těžké, hodně těžké, ale baví mě to tu, je to tu super,” uvedla další dívenka.  

“Já jsem tady také s rodiči a bráškou. Luštím hlavolamy a teď tady bojuju se šesti čtverci. Brácha taky řeší nějaký hlavolam,” dodal chlapec. 

Podobných akcí se v archeoparku koná více. 

“U nás v archeoparku pořádáme akce každý měsíc. Většinou to jsou dvě do měsíce. Nejsou to jen akce, které by měly děti zaměstnat logicky, ale máme tady různé rukodělné dílny, kde vyrábíme z hlíny, píšeme třeba hlaholicí. Čeká nás velká akce o Velikonocích, kdy si tady budou moci návštěvníci vyzkoušet různé zvyky spojené s Velikonocemi, ať je to barvení vajíček, výroba pletených košíku nebo třeba zdobení perníčků,” řekla muzejní pedagožka Petra Nevelöšová.

Při návštěvě některé z dalších akcí v archeoparku si můžete prohlédnout expozice, které mapují život Slovanů na Těšínsku. 

Podívejte se také na další reportáž z archeoparku: 

Archeopark v Chotěbuzi opravuje historickou akropoli, expozice s vykopávkami jsou ale běžně přístupné

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy