Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kdo zastoupí sestry samoživitelky v nemocnicích? Kraj chce v případě nouze povolat studentky zdravotnických škol

V návaznosti na zrušení výuky ve školách je Moravskoslezský kraj také připraven vypomoci nemocnicím s vyřešením personálních otázek. Sestry - samoživitelky, které doma musí zůstat s dítětem, by mohly zastoupit sestřičky - studentky.

V souvislosti s nařízením vlády zavřít školská zařízení došlo také k přechodnému snížení zdravotního personálu v případě, že doma s dítětem zůstávají například zdravotní sestry samoživitelky. 

"Všechny nemocnice v kraji jedou, akutně všichni budou ošetřeni a když už bude opravdu nejhůř, tak povoláme do akce naše sestřičky, které studují vyšší odborné školy zdravotnické," řekl Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK.

V Nemocnici s poliklinikou tuto vzniklou situaci řešili v úterý na mimořádné schůzi s vrchními sestrami. Vedení nemocnice si vyžádalo monitoring současné situace, aby bylo schopno zajistit běžný provoz.

"My máme velmi schopný tým vrchních sester, které přeskládaly služby tak, aby sestřičky nebo ostatní personál, který má starší děti a může je nechat doma, byli nyní v práci a dali prostor těm, kteří nemají možnost tuto situaci vyřešit jinak než tím, že si vezmou opatrovnické volno," vysvětlila mluvčí nemocnice," 

Ve fakultní nemocnici Ostrava není provoz kvůli nařízení vlády o uzavření škol na žádném z oddělení klinik a ústavů omezený. 

"Z celkového počtu 3500 zaměstnanců má u nás jen asi 380 děti ve věku od 6 do 10 let a zákonem umožněný “paragraf” využilo minimální počet, takže nemocnice funguje naprosto bez problémů," řekla Iva Piskalová z oddělení komunikace FNO.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků