Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský úřad MSK funguje normálně, kdo ale nemusí, ať nechodí. Vyřídit své věci můžete i z domova - elektronicky

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě v souvislosti s šířením nákazy novým koronavirem zatím neomezuje úřední hodiny pro veřejnost. Doporučuje však občanům, aby, pokud nemusejí, na úřad z preventivních důvodů nechodili. Většinu agendy je možné vyřídit elektronicky prostřednictvím Portálu služeb.

Krajský úřad výskyt koronaviru aktivně monitoruje a je v úzkém kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje a složkami IZS. Operativně také reaguje na všechna doporučení Bezpečnostní rady České republiky. „Krajský úřad i nadále vykonává všechny činnosti v samostatné i přenesené působnosti. Zatím jsme v souvislosti s šířením koronaviru neomezili úřední hodiny pro veřejnost. Přesto žádáme občany, aby z preventivních důvodů navštěvovali úřad co nejméně. Vyřídit si své záležitosti mohou z domova prostřednictvím Portálu služeb, který nabízí efektivní elektronickou komunikaci. Pokud je nezbytné osobní jednání s úředníky, je možné se prostřednictvím tohoto portálu objednat a domluvit si schůzku tak, aby nedocházelo k větší koncentraci osob na jednom místě. Domluva je možná i telefonicky,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza. Dodal, že v prostorách krajského úřadu je rozšířen pravidelný úklid virucidními dezinfekčními prostředky. „Pravidelně čistíme podlahy, kliky na dveřích a sedačky na chodbách. Od minulého týdne jsou na chodbách, sekretariátech, recepci, v podatelně, pokladně a v jídelně dezinfekční prostředky na ruce. Coby zodpovědný zaměstnavatel umožnil krajský úřad zhruba 50 zaměstnancům pracovat z domova. Jde především o rodiče dětí do deseti let,“ řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza. 

Upřesnil, že všechny společenské a školící akce úřadu jsou do odvolání zrušeny. „Co můžeme odložit, odložíme. Pracovní jednání, výběrová řízení, kontroly na stavbách a další nutné činnosti, bude úřad vykonávat v běžném režimu,“ dodal ředitel Tomáš Kotyza s tím, že v souvislosti s koronavirem krajskému úřadu naopak některé činnosti přibydou. „Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že zajistí centrální nákup respirátorů FFP2 a FFP3 a jejich distribuci do krajů. Krajský úřad připravil systém jejich distribuce mezi jednotlivé poskytovatele zdravotních služeb a vybrané poskytovatele sociálních služeb v našem kraji. Aktuálně naši zaměstnanci tvoří objednávkový formulář, který bude v nejbližších dnech vyvěšen na krajském webu www.msk.cz. Objednávat respirátory bude možné výhradně prostřednictvím tohoto formuláře.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků