Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

1000 roušek denně! Vietnamská komunita šije zdarma pro celý kraj

Vietnamská komunita v Moravskoslezském kraji se semkla a šije roušky pro potřebné. Denně jich vyrobí až 1000 a rovnou je rozvážejí do nemocnic a na úřady. K darům přidávají i další ochranné pomůcky, peníze nebo potraviny.

Domácnost rodiny Trinh v Ostravě se proměnila v obří krejčovskou dílnu. Vietnamská komunita se semkla a ve velkém šije roušky pro potřebné. Nakoupili tisíce metrů látky a z ostravské fakultní nemocnice získali vzory roušek. V Moravskoslezském kraji je sedm takových skupin: " My jsme každý den ochotni ušít kolem tisíců kusů a zabalíme pořádně, posíláme," řekl předseda Vietnamského spolku Trinh Tan

Roušky také sami rozvážejí, v pondělí ráno přivezli 300 kusů do Vítkovické nemocnice: " My to určitě uvítáme a jsme za to moc rádi," dodala tamní hlavní sestra Xenie Gašparová. Podobně reagoval i mluvčí Charity Ostrava Dalibor Kraut: " Ty roušky využijeme především pro lidi bez domova, ale i další uživatele našich služeb a rukavice samozřejmě v provozu využijeme také. Moc děkujeme."

Během čtyř dnů dokázali zdarma rozvést skoro 3500 tisíce roušek různým institucím, což velmi ocenil ostravský magistrát: "Už vlastně předali roušky městské nemocnici, teďka charitě, jedeme na dětský domov. Jednak předávají i gely, rukavice, přislíbili i nějaké finanční částky," dodal náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Komunita už předala finanční dary ve výši 25 tisíc korun a k rouškám rozdala i tisíce rukavic, kafe, vodu nebo instantní polévky.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků