Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V domově pro seniory v Ostravě jsou další nakažení klienti. Hasiči budou desinfikovat vše od sklepa, až po půdu

  • Ostrava,

86 lidí z domova pro seniory Iris v Ostravě-Mariánských Horách podstupuje testy na koronavirus. Výsledky přicházejí postupně a nákazu potvrdily už u prvních tří klientů. Do domova dnes přijeli hasiči, kteří pomůžou s jeho desinfekcí. Vedení má obavy, jak udrží provoz, vypadlo totiž celé oddělení.

Speciální odběrové sanitky Zdravotnické záchranné služby MS kraje nahradili ve středu před Domovem pro seniory IRIS v Ostravě hasiči. Potřebovali si připravit zázemí pro rozsáhlou dezinfekci celého zařízení. Vyrostly tak speciální stany i dekontaminační sprcha. Prostor byl uzavřen. “Probíhá tam dekontaminace. Všechny ty prostory se musí dezinfikovat a musí se všechno zorganizovat tak, aby nebyli v kontaktu lidé, kteří jsou v karanténě, s ostatními,” vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Obyvatelé domova pro seniory IRIS i jejich ošetřovatelé prožívají těžké časy. V úterý se 86 z nich podrobilo testům a po celou středu netrpělivě očekávali výsledky. Navíc se prováděly další odběry. Testováno bude všech 104 klientů i 93 pečovatelů. Někteří klienti mají hodně přes 80 let a jsou vyděšení. “Nejdříve se leknete a máte hrozný stach, ale pak už to berete. Teď jsme ve fázi, že jsme se s tím smířili a i přítomnost hasičů lidi uklidňuje. Zatím všichni zaměstnanci byli negativní, takže i to ten mančaft uklidňuje, takže taková je nálada,” popisuje atmosféru ředitel Domova pro seniory IRIS Michal Mariánek.

Z 59 otestovaných vzorků byly pozitivně vyhodnoceny dva a třetí klientka byla pozitivně testovaná v Městské nemocnici Ostrava, kde je kvůli jinému problému. Čtvrtou nakaženou je právě ošetřovatelka, která je v domácí karanténě.

Nahlásit chybu


K tématu
PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail