Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve sbírce pro pozůstalé a zraněné ze střelby ve FN Ostrava se vybralo přes 8,5 milionu korun

Fakutlní nemocnice Ostrava definitivně uzařela veřejnou sbírku po tragickém střeleckém útoku. Rodinám pozůstalých a zraněným přišlo celkem 5836 finančních příspěvků od drobných dárců, jednotlivců i firem. Celkem se vybralo přes 8,5 milionu korun.

Desetikoruny, ale i desítky tisíc posílali lidé na sbírku pro oběti střelby v ostravské fakultní nemocnici. Kromě jednotlivců se zapojily malé i velké firmy, organizace, spolky a sdružení, sportovní kluby a jejich fanoušci, dodavatelé zdravotnického materiálu i samotní zaměstnanci fakultní nemocnice. Celkem mezi sebou vybrali 8 698 319,69 korun. "Devadesát procent z těchto peněz bude stejným dílem rozděleno mezi sedm rodin po obětech střelby a zbytek dostanou dva vážně zranění, kteří útok přežili," připomněla pravidla sbírky náměstkyně ředitele FN Ostrava Petra Lampartová.

Z účtu už během února odešlo prvních 7 550 000 korun, což byla částka, kterou dárci poslali k 31.1.2020. Zbytek peněz se rozdělí stejným způsobem. "Do konce dubna od nás všichni, kteří mají na peníze nárok, dostanou smlouvy o poskytnutí příspěvku a v okamžiku, kdy je podepíší, peníze odešleme," doplnila vedoucí právního odboru FN Ostrava Lenka Mikulášková.

Sbírka byla ukončena 31. března. Nemocnice ubezpečuje, že pokud někdo odeslal na účet peníze po jeho uzavření, budou mu vráceny zpět. Na konci ledna dostaly rodiny obětí shodně po 100 tisících korunách a zranění po 50 tisících od Moravskoslezského kraje i Magistrátu města Ostravy. Dále přispěl obvod Ostrava-Poruba, který vyplatil všem po 20 tisících a připojilo se i město Valašské Meziříčí, které poslalo po 10 tisících.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy