Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři lékaři se zřejmě nakazili mimo ostravskou fakultní nemocnici

Více než 200 zaměstnanců Fakultní nemocnice Ostrava muselo na testy kvůli koronaviru. Nemocnice po zjištění nákazy u tří lékařů zavedla další mimořádná opatření. Omezila pohyb v areálu a začala měřit teplotu i zaměstnancům při přesunech. V nemocnici je hospitalizováno 7 nakažených pacientů, jeden je ve velmi vážném stavu.

Testy zatím potvrdily koronavirus u tří lékařů. Všichni pracovali na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM). "Mají mírné příznaky a jsou v domácím léčení," řekl televizi Polar ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant. Podle něj pracovali izolovaně a zřejmě si nemoc přinesli odjinud. "Ti lékaři samozřejmě chodí domů, to znamená, že to určitě není zevnitř z nemocnice."

Na oddělení navíc všichni pracují v ochranných prostředcích a používají respirátory FFP3 bez výdechových ventilů. Je tady totiž hospitalizován jeden nakažený pacient ve velmi vážném stavu. "Je už delší dobu na plicní ventilaci, jeho stav je vážný, ale stabilizovaný. Celkem je u nás hospitalizováno 7 nakažených, 6 z nich je na standardním lůžku," dodal Havrlant.

Nemocnice přilaja mimořádná opatření, která mají zabránit riziku přenosu nákazy. U všech zaměstnanců, kteří přišli s lékaři do styku byly nařízeny testy. Týká se to více než 200 lidí. "Zatím máme 130 výsledků a všechny jsou negativní, ale ještě to testování probíhá." řekl ředitel. Na KARIMu se přeorganizovaly týmy, aby nebyl narušen chod kliniky a v celé nemocnici se maximálně omezil pohyb. "Jen na nezbytně nutné úkony a při přechodu mezi pracovišti si personál měří teplotu, abychom měli přehled," uzavřel ředitel FN Ostrava

V Městské nemocnici Ostrava zjistili nákazu u pacientky. "V karanténě máme 20 lékařů a sester a dočasně jsme museli uzavřít jednu neurologickou stanici a částečně omezit provoz iktové jednotky intenzivní péče," řekla mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy