Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do kraje se ze zahraničí vrátili další občané

Ani v průběhu Velikonoc nepřestali hasiči pomáhat s repatriací občanů, kteří se do vlasti složitě vracejí kvůli opatřením proti šíření nemoci COVID-19. Od čtvrtku 9. do pondělí 13. dubna dorazilo do Moravskoslezského kraje ze zahraničí 52 obyvatel.

Všichni museli na mobilních stanovištích projít odběrem vzorků, který zajišťovala Zdravotnická záchranná služba MSK a rovněž evidencí a jednáním s hygienikem Krajské hygienické stanice v Ostravě o podmínkách karantény, která jim byla nařízena.

„Hasiči pro tyto účely poskytují zázemí i ochranu ve svém mobilním operačním středisku v automobilu Ford Transit. Lidé jsou následně rozváženi domů především autobusy, v menší míře je odvážejí policisté, hasiči nebo rodina,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Organizačně nejnáročnější a nejdelší je poslední plánovaný repatriační let, který vypravilo ministerstvo zahraničních věcí pro uvízlé české občany. V průběhu tohoto týdne doveze domů 329 Čechů z Jižní Koreje, let do Prahy odstartuje v úterý 14. dubna v poledne. České ambasády nicméně i dále řeší situace jednotlivců nebo malých skupin Čechů v nejrůznějších zemích.

Celkem už prošlo od 26. března přes mobilní repatriační stanoviště v Moravskoslezském kraji 271 obyvatel vracejících se ze zahraničí.

Video z repatriace od hasičů

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy