Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodloužená Rudná je částečně uzavřena. Chystá se montáž mostu

Auta ve směru od Opavy se v úterý musela vrátit na ulici 17. listopadu do Ostravy - Poruby. Chystá se totiž finální fáze dokončení Prodloužené Rudné, kdy silnici překlene lávka pro pěší a cyklisty. Připravují se pilíře a nákladní vozy přivážejí dřevěnou lávku na místo, kde bude přímo u silnice smontována.

Na konci loňského roku se podařilo stavebníkům v rekordním čase dostavět chybějících 400 metrů Prodloužené Rudné, kterou končeně přestal blokovat uživatel věcného břemene Dušan Richtár. Cesta funguje ve zkušebním režimu a je dokončována. V tomto týdnu už začínají přípravy na montáž lávky pro pěší a cyklisty, která silnici přemostí právě v místě onoho věcného břemene. Proto byl v úterý neprůjezdný směr od Opavy. "Dnes měli dovést jednu část té lávky a zítra druhou. Pak to budou montovat," potvrzuje zástupce firmy STRABAG Michal Tararík.

Silnice bude v tomto směru uzavřena do středy do 18 hodin. Druhá etapa začne už ve středu 15. dubna  a potrvá do 29. dubna. Pro směr od Opavy bude omezena doprava do jednoho jízdního pruhu, ale v opačném směru Ostrava - Opava bude provoz plně zachován. "Připravují se opěry mostu, ložiska a všechny ty věci, než se bude moct most položit a usadit. Musí se dostat na ty boční základy, středový pilíř a na druhou stranu," vysvětluje ředitel ŘSD Ostrava Tomáš Opěla. 

Úplná uzávěru čeká Prodlouženou Rudnou od středy 29. dubna od 6 hodin ráno do čtvrtku 30. dubna do 6 hodin ráno. Obousměrná objížďka povede po staré cestě od Krásného Pole na ulici 17. listopadu v Porubě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy